قطع یارانه خانوارها نماینده مجلس را شاکی کرد
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی درباره قطع و کاهش یارانه برخی از خانوارها به رئیس دولت سیزدهم تذکر داد.

رئیسی تذکر گرفتشرح تذکر نماینده شاهین‌شهر به رئیسی به شرح ذیل است:

جناب آقای رئیس جمهور

پیرو اعتراض برخی سرپرستان خانوار در خصوص قطع یارانه نقدی ایشان در صورتی که واجد شرایط بوده‌اند،‌ به نظر می‌رسد داده‌های اطلاعاتی که جهت راستی آزمایی اطلاعات اقتصادی خانوارها در سامانه مرکز آمرا و هدفمندی یارانه‌ها وارد شده بعضا با خطا و اشتباه همراه بوده و یا برای تفکیک مسائل مالی سرپرستان خانوار چاره‌اندیشی نشده است به دلیل اینکه سرپرستان خانوارهایی که به عنوان نمونه ذکر می‌شود علیرغم واجد شرایط بودن، یارانه ایشان قطع شده است.

۱- بازنشسته‌ای که وجه پاداش سنوات پایان خدمت را به حسابش واریز کرده‌اند و به دلیل افزایش موجودی حساب محروم از دریافت یارانه گردیده است
2- کاسبی که بابت خرید محصولات مغازه اجاره‌ای خود تراکنش مالی حساب داشته است
۳- کارمند قرض‌الحسنه‌ای که مسئول دایره چک بوده و تراکنش مالی مربوطه به بانک داشته است
4- خانواده‌ای که درآمد فرزند بالای 18 ساله‌اش را به حساب سرپرست خانوار منظور کرده‌اند

در راستای این اشتباهات حتی هستند خانوارهایی که علیرغم داشتن تمکن مالی بسیار بالا یارانه دریافت می‌کنند و ...

لذا ضروریست دستور فرمایید اطلاعات اقتصادی سرپرستان خانوار به صورت برخط بروز رسانی شود تا با انجام راستی آزمایی‌ها، یارانه خانوارهای نیازمندی که یارانه‌شان قطع شده برقرار و دهک‌بندی‌های غیر واقع نیز اصلاح شود.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز این نماینده در همین باره سوالی را از وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مطرح کرده که در دستورکار مجلس قرار دارد.

طبق ماده 206 آیین‌نامه داخلی مجلس، در کلیه مواردی که نماینده یا نمایندگان مطابق اصل هشتاد و هشتم (88) قانون اساسی، از رئیس‌جمهور یا وزیر درباره یکی از وظایف آنان حق سؤال دارند، می توانند درخصوص موضوع مورد نظر به رئیس‌جمهور و وزیر مسئول کتباً تذکر دهند.

هیأت رئیسه خلاصه تذکر را در جلسه علنی مجلس قرائت و متن کامل تذکر را به رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط ابلاغ می‌نماید.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com