حسین امیری در پاسخ به این سوال که آیا بحث افزایش قیمت برق آنطور که معاون وزیر نیرو گفته است، مورد موافقت مجلس از جمله کمیسیون انرژی قرار گرفته است، گفت: در کمیسیون انرژی مجلس هیچ بحثی درباره افزایش قیمت برق نشده است و اساسا توافقی هم صورت نگرفته است.


عضو کمیسیون انرژی مجلس با رد هر گونه توافقی با وزارت نیرو برای افزایش قیمت برق گفت: موضوعی که در کمیسیون انرژی مجلس مطرح شد، مشکل عدم پرداخت سهم وزارت نیرو از هدفمندی یارانه ها و دیگر مشکلات این وزارتخانه بود که با تهیه طرحی به دنبال حل این مشکلات هستیم.
 
حسین امیری در پاسخ به این سوال که آیا بحث افزایش قیمت برق آنطور که معاون وزیر نیرو گفته است، مورد موافقت مجلس از جمله کمیسیون انرژی قرار گرفته است، گفت: در کمیسیون انرژی مجلس هیچ بحثی درباره افزایش قیمت برق نشده است و اساسا توافقی هم صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: آنچه با دوستان وزارت نیرو در کمیسیون انرژی مطرح شد، موضوع کمبود اعتبارات منابع وزارت نیرو بود.

نماینده زرند گفت: مشکل وزارت نیرو انباشت کمبود اعتبارات و بدهی های این وزارتخانه است که دلیل آن هم عدم پرداخت اعتبارات مصوب بودجه ای است. در این میان پرداخت هزینه های برق از سوی مردم هم بخشی به سازمان هدفمندی اختصاص می یابد و بخشی به وزارت نیرو که سهم وزارت نیرو از سوی دولت صحیح انجام نمی شود.

امیری خاطرنشان کرد: بحث وزارت نیرو این است که قیمت برقی که هم اکنون به وزارت نیرو پرداخت می شود کمتر از هزینه تمام شده برق است. یعنی این مبلغ کمتر از مبلغی است که قبل از هدفمندی یارانه ها به وزارت نیرو پرداخت می شد. قبل از اجرای این قانون سهم وزارتخانه برای هر کیلو وات 30 تومان بود و بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها این مبلغ به 26 تومان رسید.

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بنابراین وزارت نیرو خواهان افزایش سهم این وزارت خانه از فروش برق است. البته اگر قانون هدفمندی یارانه ها درست اجرا می شد این مشکلات هم کمتر بود.

وی ادامه داد: ما به دنبال اجرای درست قانون هدفمندی یارانه ها هستیم و برای این کار هم طرحی در مجلس تهیه شده که احتمالا فردا به هیات رئیسه مجلس تقدیم می شود.

امیری گفت: در این طرح علاوه بر تاکید بر اجرای درست هدفمندی یارانه ها و واریز سهم وزارت نیرو از پرداخت هزینه های برق، بندی گنجانده شده که درآمد حاصل از واگذاری های این وزارتخانه به صنعت برق اختصاص یابد. زیرا در حال حاضر درآمد واگذاری ها در صنعت برق هزینه نمی شود.

نماینده زرند گفت: هم اکنون وزارت نیرو ده هزار میلیارد تومان بدهی به بخش خصوصی و پیمانکاران و بانک ها دارد که باید دولت فکری برای آن داشته باشد، اگر می خواهیم صنعت برق دچار مشکلات بیش از این نباشد باید تدبیری کرد.به گزار ش مهر، محمد بهزاد معاون وزیر نیرو در گفتگویی با خبرنگاران گفته است وزارت نیرو اخیرا مدارک لازم برای افزایش قیمت برق را به مجلس ارائه کرده و نمایندگان مجلس قبول کردند که قیمت برق باید تغییر کند.

وی همچنین تاکید کرده است که قیمت پیشنهادی وزارت نیرو در لایحه بودجه سال 1392 برای برق مصرفی 80 تومان به ازای هر کیلووات ساعت است. امسال هماهنگی قابل توجه ای بین دولت و مجلس شورای اسلامی برای تدوین قانون بودجه انجام شده است.

در حال حاضر 26.4 تومان بابت فروش برق به وزارت نیرو تحویل می شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com


مطالب داغ سایر بخش ها:
عناوین مهمترین خبرهای جهان از شب گذشته تا کنون
سوزان رایس: کلینتون باید درباره حادثه بنغازی پاسخ می‌داد نه من!
27 كشته در تیراندازی به یك دبستان
تغییر مجدد زمان برگزاری کنکور سراسری‌92
نرخ انواع ارز در مرکز مبادلات ارزی امروز 1391/9/25
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X