نماینده تهران پیشنهاد کرد با توجه به تصمیمات اقتصادی دولت از جمله افزایش یارانه نقدی خانوار و تبعات ناشی از آن، مجلس در نامه‌ای به رهبری مشکلات و مسائل را منتقل کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، جلسه غیر علنی امروز مجلس با موضوع توجیه مسائل مربوط به لایحه بودجه 92 و اولویت ها و چارچوب های آن صبح سه شنبه از ساعت 8.30 صبح آغاز شد.

در این جلسه کردبچه و ممبینی از طرف معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در خصوص کلیات لایجه بودجه 92 صحبت کردند.

البته ممبینی در این جلسه بیشتر درباره بودجه 91 صحبت کرده است که لاریجانی رئیس مجلس به وی تذکر داده که در موضوع صحبت کند.

از طرف مجلس هم باهنر نایب رئیس دوم مجلس، مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و احمد توکلی نماینده تهران و عضو کمیسیون برنامه وبودجه صحبت هایی داشته و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

مصباحی مقدم در سخنان خود انتقادات تندی به دولت و تصمیمات اقتصادی آن وارد کرد و توکلی هم در صحبت خود پیشنهاد کرد مجلس نامه ای به رهبر انقلاب نوشته و مسائل و مشکلات موجود و مشکلات احتمالی آینده کشور و تبعات تصمیم گیری های نادرست اقتصادی دولت را منتقل کنند.

وی همچنین پیشنهاد کرده مجلس با رئیس جمهور نشست مشترک برگزار کرده و به طور جدی مسائل مورد پیگیری قرار گیرد.

در این جلسه باهنر نیز در سخنان خود با انتقاد از اظهارات رئیس جمهور در اصرار بر هدفمندی یارانه ها گفت : در صورتی که آنچه رئیس جمهور می گوید اجرایی شود قیمت نان سنگک به 15 هزار تومان می رسد و چیزی به نام تولید و کشاورزی باقی نمی ماند.

همچنین محمد حسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس نیز جمع بندی از جلسه ارائه کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
دانشمند ایرانی، برنده عالی‌ترین مدال علوم و فناوری آمریکا شد
کودکی معصوم که به قاتلی بزرگ تبدیل شد
روسیه و هند قرار داد تسلیحاتی 2.9 میلیارد دلاری امضا کردند
آب دعا شگرد رمال پیر برای سرکیسه کردن طعمه هایش
حضور ائتلاف صدام در انتخابات پارلمانی اردن!
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X