سخنگوی شورای نگهبان از تأیید طرح ممنوعیت ادغام وزارتخانه‌ها بدون مجوز مجلس در این شورا خبر داد که بر این اساس ادغام وزارت ارتباطات منتفی و سرپرستی نیکزاد بر این وزارتخانه نیز به پایان می‌رسد.


عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: شورای نگهبان طرح اصلاح ماده 53 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را که با اصلاحاتی در جلسه ششم دی ماه مجلس به تصویب رسیده بود، مورد بحث و بررسی قرار داد و با توجه به اصلاحات به عمل آمده، این طرح مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و به تأیید شورای نگهبان رسید.

به گزارش فارس، طرح اصلاح ماده 53 قانون برنامه پنجم درباره ادغام وزارتخانه‌هاست.

طبق مصوبه مجلس، دولت حق هیچگونه ادغام، انحلال یا جابجایی وزارتخانه یا سازمانی را بدون مجوز مجلس ندارد.

همچنین وکلای ملت در این قانون مقرر کردند واگذاری سرپرستی وزارتخانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است. این حکم در مورد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز جاری است.

بر پایه این گزارش، شورای نگهبان پیش از این دو ایراد به این مصوبه مجلس گرفته بود که نمایندگان در جلسه علنی چهارشنبه هفته گذشته خانه ملت، ایرادات شورا را برطرف کرده و طرح مذکور را با اصلاحاتی به تصویب رساندند.

بر اساس این گزارش طرح ادغام وزارت ارتباطات با برکناری تقی پور از وزارت ارتباطات کلید خورد که این اقدام رئیس جمهور واکنش مجلس در تصویب طرح ممنوعیت ادغام وزارتخانه‌ها بدون مجوز مجلس را در پی داشت.

بر اساس این مصوبه سرپرستی وزارتخانه‌های فاقد وزیر به وزیر دیگر ممنوع است که با این حساب باید علی نیکزاد وزیر راه و شهر سازی نیز سرپرستی وزارت ارتباطات را واگذار کند. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: shafaf.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
 آلزایمر فضایی، چالش جدید ناسا
اصفهانی‌ها شهر را ترک کنند
عراق با خطر اختلافات طایفه‌ای روبه‌روست
خودرو گران شد
ریاست ایرلند بر اتحادیه اروپا آغاز شد
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X