مشاور انجمن خودروسازان ایران نسبت به تاثیرات مخرب بنزین متانول‌دار بر سیستم سوخت‌رسانی خودروها و سلامت شهروندان هشدار داد.
 
داوود میرخانی رشتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متانول ماده‌ای خورنده بوده و استفاده از آن در بنزین موجب خورندگی سیستم سوخت‌رسانی خودرو و نشست بنزین می‌شود.


وی با بیان اینکه این موضوع افزایش احتمال آتش‌سوزی خودروهای در حال تردد را به دنبال دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین در صورت استفاده از بنزین متانول‌دار، آلیاژ به کار رفته در قطعات سیستم سوخت‌رسانی خودروها باید تعویض شود که البته در خودروهای در حال تردد این امکان وجود ندارد.


مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در صورت اضافه شدن متانول به بنزین، قطعه مدیریت مصرف سوخت خودروها نیز باید تعویض شود که این کار در خودروهای در حال تردد امکان نداشته و موجب افزایش مصرف سوخت می‌شود.


وی افزود: این وضعیت در حالی است که طبق برنامه چهارم توسعه قرار بود از ماده اتانول که غیر خورنده بوده و سمی هم نیست در بنزین استفاده شود اما مشخص نیست چرا ماده سمی متانول جایگزین اتانول شده است.


میرخانی با بیان اینکه متانول سمی بوده و استنشاق بخارات آن برای دستگاه ریوی و چشم‌ها به شدت مضر است تصریح کرد: در حال حاضر تنها کشور چین است که از متانول در تولید بنزین استفاده می‌کند.


گفتنی است، در پی اعلام استفاده از متانول در تولید بنزین و واکنش‌ها به این موضوع دست‌اندرکاران تهیه این بنزین عنوان کرده‌اند که میزان بهره‌گیری از متانول در تولید بنزین بسیار کم بوده و تاثیری بر خودروها و آلایندگی هوا ندارد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
برکناری "غلامعلی افروز" از ریاست دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران
اختلاس ٣٥ میلیارد تومانی کارمند شهرداری در عراق +عکس
لاوروف: اسد هرگز از سمت خود کناره‌گیری نمی‌کند
افشای راز جنایت‌ دلخراش در شمال
توضیحات 'رایتل' درباره رعایت محرم و نامحرم در تماس تصویری
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X