رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در ابتدای مرحله دوم تورم را افزایش می دهد اما با اجرای کامل آن تورم کاهش می یابد.به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در نشست خبری دومین همایش فرصت ها و چالش های کسب کار در تجارت الکترونیکی در هتل پردیسان با بیان اینکه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در ابتدا میزان تورم را افزایش می دهد، افزود: در ابتدا اجرای مرحله دوم هدفمندی، تورم افزایش می یابد اما پس از مدتی با اجرای کامل مرحله دوم به دلیل کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، میزان تورم کاهش می یابد.

وی ادامه داد: باید با تعامل و ارتباط دو سویه میان دولت و مجلس قیمت حامل های انرژی بعد از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها به یکباره با افزایش قیمت ها مواجه نشود که در این راستا جلسات متعددی بین دولت و مجلس برگزار شده است.

پرداخت یارانه بیشتر به گروه های آسیب پذیر

حجت الاسلام مصباحی مقدم تصریح کرد: باید در اجرای هدفمند سازی یارانه ها 30 درصد منابع به بخش تولید داده شود و از طرفی یارانه بیشتری به گروه های آسیب پذیر پرداخت کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی سپس با اشاره به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: مهمترین مولفه اقتصاد مقاومتی از بین بردن نقاط ضربه پذیر اقتصاد نظیر وابستگی به نفت است.

وی ادامه داد: اگر در بودجه سال آینده وابستگی به نفت را کاهش دهیم، گام مهمی در مقابله با تحریم های اقتصادی دشمنان برداشته ایم.

وی تصریح کرد: تکیه بر اقتصاد دانش بنیان، کاهش وابستگی کشور به فناوری های وارداتی و توسعه کمی و کیفی فناوریهای از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

ادغام دو وزاتخانه نیرو و نفت به وزارت انرژی مورد موافقت مجلس نیست

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیشنهاد دولت مبنی بر ادغام وزارت نیرو و نفت به وزارت انرژی تصریح کرد: باتوجه به وابستگی فعلی ما به نفت ادغام دو وزاتخانه نیرو و نفت به وزارت انرژی مورد موافقت مجلس نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص صادرات برق نیز عنوان کرد: با توجه به ظرفیتهای مناسب ایران برای تولید و صادرات برق باید با برنامه ریزی مناسب و تدوین نقشه راه صادرات این بخش را افزایش داد.

حجت الاسلام مصباحی مقدم با اشاره به تلاطم بازار ارز گفت: تلاطم بازار ارز یکی از عوامل ایجاد بحران اقتصادی است و به نظر می رسد در این راستا باید معاملاتمان با سایر کشورها را تهاتری کنیم.

اتاق مبادلات ارزی سبب ساماندهی درآمدهای ارزی

وی یادآور شد: دولت با تشکیل اتاق مبادلات ارزی توانسته است درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیر نفتی را به ساماندهی کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط تحریم اظهار کرد: در این شرایط باید ما باید مناسبات خود را با کشورهایی که قصد تحریم ندارند افزایش دهیم


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
 مرگ 9 نفر به دلیل آنفلوآنزای فصلی
تولد نوزادی با قلب خارج از بدن+عکس
پيشنهاد عسگراولادی به دولت: از کم‌درآمدها پول آب، برق نگيريد
واکنش کواکبیان به تحریم انتخابات
آغاز فاز نخست تحویل مسکن مهر تهران
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X