نایب رئیس اول مجلس با بیان اینکه اصل موضوع نشست‌های مشترک دولت و مجلس شناسایی آسیب‌های اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها و رفع آن‌هاست، گفت: در صورتی كه دولت لایحه بودجه را ارائه نکند، ناگزیریم تنخواه دو یا سه‌ماهه تصویب کنیم.


محمدرضا باهنر نماینده تهران در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران به نشست‌های مشترک دولت و مجلس با حضور روسای این دو قوه اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها نتیجه قابل قبولی داشته و ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اهداف این نشست‌ها تصریح کرد: اصل موضوع جلسات دولت و مجلس پیرامون شناسایی آسیب‌های اجرای فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها و رفع این آسیب‌ها است.

نایب رئیس مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: هدفمند‌سازی یارانه‌ها یک موضوع قابل قبول و خطیر است که باید در کشور به نفع کامل اجرا شود .

وی افزود: گام اول این طرح با تعامل دولت و مجلس برداشته شد که ایراداتی در اجرای فاز اول وجود داشت هر چند برخی نکات مثبت هم داشت ولی باید آسیب‌های اجرای فاز اول شناسایی و مرتفع شود.

نماینده تهران در ادامه تصریح کرد: در نشست‌های مشترک دولت و مجلس مسائل دیگری نیز مطرح شد که از جمله آن‌ها مساعدت دولت و برخی اقشار که تحت فشار اقتصادی هستند بود که باید در خصوص آن‌ها تصمیم‌گیری می‌شد.

باهنر همچنین به موضوع بررسی لایحه بودجه سال آینده در این جلسات اشاره کرد و گفت: ارائه لایحه بودجه مسئله دیگری است که در این جلسات پیگیری می‌شود.

نایب رئیس مجلس خاطر نشان کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، دولت مکلف است 15 آذر ماه سال جاری بودجه را به مجلس ارائه کند ولی تا به امروز در اجرای این مهم تاخیر داشته است.

وی تصریح کرد: کشور از اول فرودین سال 92 نیاز به قانون و بودجه دارد چرا که اگر قانون و بودجه وجود نداشته باشد دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.

باهنر اظهار داشت: دولت یا باید لایحه‌ای چند دوازدهمی بدهد که مجلس به او فرصت دهد و یا اینکه مجلس مجبور است تنخواه دو الی سه ماهه تصویب کند تا بتوان کشور را اداره کرد.

گفتنی است؛ جلسات مشترک دولت و مجلس با حضور روسای دو قوه ، تیم اقتصادی دولت و مجلس و برخی صاحبنظران اقتصادی از چندی قبل آغاز شده و ادامه دارد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
محاکمه زنی که دو کودکش را به رودخانه انداخت
پیش لرزه‌ها را جدی بگیریم
واردات 1500 دستگاه بنز به ارزش 101 میلیون دلار
نخستین گام در مورد ایران چیست؟
نزاع خونین در قهوه‌خانه یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
X