رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که باراک اوباما پاسخ مثبت به دعوت غیررسمی شیمون پرز برای سفر به اراضی اشغالی در دور دوم ریاست جمهوری‌اش را مشروط کرده است.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گزارش پایگاه خبری آنتی وار، باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در سال 2008 به ریاست جمهوری رسید، اما هنوز به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به اسرائیل سفر نکرده و به جای آن فرستادگان بلندپایه را به اسرائیل فرستاده است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفته است تنها در صورتی به اسرائیل سفر خواهد کرد که این رژیم در مذاکرات صلح با فلسطینی‌ها پیشرفتی معنادار داشته باشد.

اخیرا شیمون پرز، رئیس رژیم صهیونیستی به طور غیررسمی از اوباما دعوت کرد تا در سال 2013 به اسرائیل سفر کند و اشاره ویژه‌ای به کنفرانس ریاست جمهوری در ماه ژوئن و جشن تولد 90 سالگی خود در ماه اوت داشت.

کانال 10 تلویزیون اسرائیل گزارش داد که اوباما در پاسخ گفته است که از رفتن به اسرائیل خوشحال خواهد شد اگر که دلیلی دیپلماتیک برای این کار وجود داشته باشد.

اوباما در سال 2008 در حالی که برای رسیدن به ریاست جمهوری مبارزه می‌کرد به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به اسرائیل سفر کرد.

در چهار دهه گذشته تنها روسای جمهور آمریکا که به اسرائیل سفر کرده‌اند، ریچارد نیکسون، جیمی کارتر، بیل کلینتون و جورج دبلیو بوش بوده‌اند.

اخیرا به نقل از اوباما اعلام شده بود که دیگر از دست نتانیاهو به خاطر تداوم شهرک‌سازی‌ها خسته شده است.

نتانیاهو نیز در پاسخ به اوباما اظهار داشت: تنها اسرائیلی‌ها تعیین می‌کنند که بهترین منافع آنها کجا است.

به گفته سفیر آمریکا در اسرائیل قرار است جان کری، که کاندیدای وزارت امور خارجه آمریکا است ماه آینده میلادی به اراضی اشغالی سفر کند تا به منظور از سرگیری فرآینده صلح اسرائیل و فلسطین تلاش کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
آخرین قیمت خودرو/ جدول
اردو رفتن دانش آموزان ممنوع شد
آغازثبت‌نام کنکورارشد دانشگاه آزاد ازامروز
مدیرعامل شستا برکنار شد
مدیر مسئول «مغرب» آزاد شد
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X