"جولیان بورگر" در مقاله جدید خود تحت عنوان به مذاكرات پیش روی ایران با قدرتهای غربی بر سر مناقشه هسته ای پرداخته و با ابراز خوش بینی در این باره، اذعان می كند كه جمهوری اسلامی ایران "عزت مدارانه" وارد دور جدید مذاكرات خواهد شد.


به گزارش سرویس بین‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، نویسنده در این مقاله با اشاره به دور جدید مذاكرات هسته ای می گوید "تاریخ آغاز دور جدید مذاكرات روز 25 فوریه در قزاقستان اعلام شد. علی اكبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در جریان برگزاری نشست مونیخ خبرهای خوبی را در این مورد اعلام كرده است. كاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این مورد اظهار خوش بینی كرده است و گفته منتظر واكنش "سعید جلیلی" نماینده ایران در مذاكرات هسته ای است."

نویسنده به این مسئله می پردازد كه قدرتهای غربی مجبور شدن تا نظر ایران در مورد محل مذاكرات را بپذیرند و می افزاید "طی گفتگوهای تلفنی ای كه میان اشتون و 6 كشور اروپائی انجام شد آنان استانبول را برای برگزاری دور جدید مذاكرات پیشنهاد كرده بودند در حالیكه در پایان نظر ایران در مورد برگزاری مذاكره در قزاقستان را پذیرفتند."

این تحلیلگر سیاسی در ادامه با اذعان به ورود "عزت مدارانه" جمهوری اسلامی ایران به مذاكرات هسته ای اشاره می كند كه "دكتر صالحی در نشست امنیتی مونیخ تاكید كرد كه حفظ "غرور ملی" برای ایرانیان در صدر اولویت ها قرار دارد. صالحی از كشوری می آید كه هزاران سال فرهنگ و تمدن را با خود به همراه دارد و پیشرفته تر از بسیاری از همسایگان خود است. وی در جریان این نشست به تحصیلات عالی و بالای جوانان ایرانی نیز اشاره كرد."

تحلیلگر در ادامه به بی تاثیر بودن تحریم ها اشاره کرده و می افزاید "تحریم های ضد ایرانی نتیجه معكوس داشته است ایران نشان داده كه تسلیم نمی شود و عزت مدارانه وارد دور جدید مذاكرات می شود."


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
«کلک چینی‌» برای صادرات اجناس به ایران!
تورم، ۲۸ درصد، ۷۰ درصد یا ۱۱۰ درصد؟
وقتی دلارهای نفتی بلای جان شدند
دستگیری مادری که دو فرزندش را سر برید (+عکس)
خشم داود اوغلو از شورای امنیت
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X