اینکه ۸۰ تا ۹۰ هزار واحد تولیدی و اقتصادی در کشور تعطیل شده و یا با خطر تعطیلی روبه‌رو هستند برای ما دردآور است در حالی که با درآمد سرشار نفت می‌توان تمامی این واحد‌ها را بازسازی و دوباره‌سازی کرد.


حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار گفت: در جامعه‌ای كه تولید شکل گرفته و رونق دارد کارگر ارزش پیدا می‌کند اما متاسفانه در شرایط فعلی ایران نه تنها کارگر بلكه كارفرما هم ارزش و اعتباری ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اردبیل، حسین کمالی در کنگره استانی خانه کارگر که در محل سالن اجتماعات دانشگاه علمی-کاربردی خانه کارگر اردبیل گفت: متاسفانه در کشور دیدگاهی حاکم شده است که برای تولید ارزش قائل نیست.

وی گفت: بجای اینکه پول و منابع کشور را صرف رونق تولید و صنعت کنند با توجیه اینکه مردم سطحی نگر هستند و چیزی را که به چشم می‌بینند باور می‌کنند برای راضی نگه داشتن مردم،پول را بجای هزینه در وام و تولید، نقدا به مردم می‌دهند.

وی افزود: آقایان می‌گویند مگر مردم را نمی‌شناسید مگر روان‌شناسی نمی‌دانید، مردم کار راحت و پول بیشتر را می‌پسندند از این ساده‌تر، به مردم پول راحت و بی‌دردسر بدهیم.

عضو شورای مرکزی خانه کارگر گفت: باید کسانی روی کار باشند که اعتقاد به کار و تولید داشته باشد. ما شاه را در رژیم طاغوت محکوم می‌کردیم که کشور را ۸۰ درصد وابسته به نفت اداره می‌کند بعد از انقلاب و در زمان جنگ این عدد را به ۴۰درصد رساندیم، بعد از سال ۸۴ در کشور چه اتفاقی افتاده که ۷۰درصد بودجه وابسته به نفت شده است.

حسین کمالی افزود: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی که مقام معظم رهبری هوشمندانه آن را مطرح کردند، بحث حمایت از تولید داخلی باید با جدیت توسط مسئولان دنبال شود و ما نسبت به موضوع تولید و اشتغال باید حساسیت خاصی داشته باشیم و اجازه ندهیم تا رهآورد اقدامات ما منجر به تنش در این حوزه‌ها شود.

وی بابیان اینکه چرا شهرک‌های صنعتی در منطقه‌ای مثل اردبیل تبدیل به نمایشگاه و فروشگاه اجناس خارجی تبدیل شده تصریح کرد: به رغم همه تلاش‌های صورت گرفته در هدفمندی یارانه‌ها به دلیل اجرا نشدن دقیق این قانون بحث تولید ملی مورد غفلت واقع شده و بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها همچنان پابرجاست.

وزیر سابق کار در دولت اصلاحات گفت: نقدینگی کشور را حدود ۴۵۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرده‌اند با این نقدینگی واقعاً تأمین معاش و گذران زندگی بسیار سخت است و درماههای آینده نیز با تزریق بیشتر نقدینگی این بازار ملتهب‌تر می‌شود.

وی با انتقاد از آمار سرسام‌آور بیکاران در کشور و بی‌توجهی به حوزه تولید خاطر نشان کرد: کشوری که به جای تولید به عرصه توزیع توجه داشته باشد قطعاً با مشکلات و نارسایی‌های بسیاری روبه‌رو می‌شود و بسیاری از واحد‌ها و کارگاه‌های تولیدی و اشتغالزا به تعطیلی کشیده می‌شود.

دبیر کل حزب اسلامی کار وضعیت مسکن، مشکلات اجتماعی، دغدغه‌های مردم در حوزه درمان و همچنین وضعیت نابسامان کشاورزی در کشور را یادآور شد و گفت: اینکه ۸۰ تا ۹۰ هزار واحد تولیدی و اقتصادی در کشور تعطیل شده و یا با خطر تعطیلی روبه‌رو هستند برای ما دردآور است در حالی که با درآمد سرشار نفت می‌توان تمامی این واحد‌ها را بازسازی و دوباره‌سازی کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
بانکهای خصوصی وام ازدواج می دهند
ارز مبادلاتی به تلفن همراه تعلق نگرفت/مسوولان به وعده‌های خود پایبند باشند
نماینده اهانت به لاریجانی را محکوم‌کردند
شرط ایران برای صدور مجوز بازديد از پارچين
نرخ دلار بودجه مشخص شد!!!
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X