هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری ونزوئلا پس از سپری کردن دوره درمان خود در کوبا امروز (دوشنبه) به کاراکاس بازگشت.


 به نقل از بلومبرگ، هوگو چاوز، رئیس‌جمهوری ونزوئلا از پزشکان رائول کاسترو، همتای کوبایی خود و برادرش فیدل کاسترو و همچنین خداوند تشکر کرد.

بازگشت وی یک هفته پس از انتشار اولین تصاویرش بود. هواپیمای حامل وی ساعت 2:30 صبح به وقت محلی در ونزوئلا به زمین نشست و سپس رئیس‌جمهوری ونزوئلا را به بیمارستان نظامی کارلوس آرولو منتقل کردند.

دیوسدادو کابلو، رئیس پارلمان ونزوئلا نیز گفت: ما به ونزوئلا و به سمت مردم کشور بازگشته‌ایم. ما در این کشور به درمان ادامه می‌دهیم.

دولت کاراکاس تصاویری از چاوز را در حالی که روزنامه "گرئما" چاپ کوبا را در دست داشت و بر روی تخت بیمارستان دراز کشیده بود، چند روز قبل منتشر کرد.

"ارنستو ویله‌گاس"، وزیر اطلاعت ونزوئلا نیز اعلام کرد که چاوز از یک عفونت ضعیف ریوی ناشی از چهارمین عمل جراحی‌اش رنج می‌برد و به همین دلیل قادر به سخن گفتن نیست و برای تنفس نیازمند استفاده از دستگاه تنفسی است.

خورخه آریزا، وزیر فن‌آوری و داماد چاوز نیز گفت: چاوز در دوران درمان خود در کوبا با اعضای کابینه‌اش از طریق نامه‌نگاری در ارتباط بود و تصمیماتی را در خصوص کاهش ارزش پول کشور در ماه جاری میلادی اتخاذ کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
سامانه جامع اجرای انتخابات 92 آماده شد
احمدی نژاد: تا ساعت 9 صبح 12 مرداد 92 کار می کنیم
پیام انتخاباتی رئیس اتاق بازرگانی
تنش در اتحادیه اروپا در خصوص مسلح کردن شورشیان سوری
عارف به نفع هاشمی و خاتمی کنار می‌رود/ حضور جدی دولت در انتخابات
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X