عضو هیئت‌رئیسه مجلس، از حضور رئیس‌جمهور در جلسه علنی، فردا(سه‌شنبه 8 اسفند‌ماه) بهارستان برای دفاع از "محمد‌حسن نامی"، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.


"محمدحسین فرهنگی" نماینده مردم تبریز، آذر‌شهر و اسكو در مجلس شورای اسلامی درباره حضور رئیس‌جمهور در جلسه علنی فردا (سه‌شنبه 8 اسفند‌ماه) مجلس، گفت:  طبق اطلاع ما رئیس‌جمهور در روز سه‌شنبه برای دفاع از "محمد‌حسن نامی" وزیر پیشنهادی خود برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجلس حضور پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: اولین دستور‌كار مجلس در روز سه‌شنبه، رسیدگی به بررسی صلاحیت "محمد‌حسن نامی" برای تصدی پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه به تشریح روند بررسی رای اعتماد در مجلس پرداخت و اظهار داشت: طبق آیین‌نامه، رئیس‌جمهور یک ساعت فرصت دفاع از عملکرد وزیر پیشنهادی‌اش را دارد و بعد از آن 4 نفر از نمایندگان یعنی 2 موافق و 2 مخالف وزیر هر کدام به مدت 15 دقیقه فرصت بیان نظرات خود را دارند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در ادامه تصریح كرد: در پایان نیز وزیر پیشنهادی یا رئیس‌جمهور مجددا نیم ساعت وقت دارند تا توضیحات خود را ارائه دهد.

فرهنگی در خاتمه یادآور شد: طبق آیین‌نامه، جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی، 2 ساعت و نیم طول می‌کشد که اگر به موقع و یا حتی زودتر این موضوع بررسی شود، دستور عادی مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
"قیمت‌ مسکن در سال آینده می‌شکند"
جبهه پایداری 70 کاندیدای انتخاباتی دارد/ معرفی کاندیدای نهایی یک ماه دیگر
ژن «زبان» در دختران فعال‌تر از پسران است
انتقادشدیدنهاوندیان از تصمیمات ناگهانی دولت
«عیدی» بازنشستگان کشوری واریز شد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X