دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا لحظاتی پیش پایان یافت و سعید جلیلی در حال حاضر با وزیر خارجه قزاقستان در حال گفت‌وگو است.


 دور دوم مذاکرات ایران و گروه 1+5 قرار است ساعت 11 به وقت قزاقستان (8:30 به وقت تهران) در هتل ریکسوس آلماتی برگزار شود.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان پیش از آغاز این دور از مذاکرات در ساعت 9:30 به وقت قزاقستان (7 صبح به وقت تهران) ملاقات و گفت‌وگو کردند که لحظاتی پیش پایان پذیرفت.

جلیلی در حال حاضر با وزیر خارجه قزاقستان در حال گفت‌وگو است.

دور اول مذاکرات آلماتی دیروز (سه‌شنبه) ساعت 13:30 به وقت قزاقستان آغاز و نمایندگان ایران و 1+5 به مدت سه ساعت به رایزنی و تبادل نظر پرداختند و توافق کردند که ادامه مذاکرات روز چهارشنبه از سر گرفته شود.

گفتنی است جمهوری اسلامی ایران با یک پیشنهاد جامع در نشست آلماتی حضور دارد.

یک منبع نزدیک به هیئت ایرانی گفت: «پیشنهاد ما طیفی از گزینه‌ها را شامل می‌شود. بسته به اینکه چه پیشنهادی از جانب طرف مقابل دریافت کنیم، نسخه‌های متفاوتی از پیشنهاد جدید قابل عرضه است اما در هر حال، ایران پیشنهاد جدیدی خواهد داشت».

این منبع اضافه کرد: «هدف ما در این پیشنهاد این است که ببینیم واقعا غربی‌ها نگران ماهیت برنامه هسته‌ای ایران هستند یا اینکه این موضوع را ابزار باج خواهی قرار داده‌اند».

تاکنون سه دور مذاکره بین ایران و گروه 1+5 در ژنو و دو دور در استانبول، یک دور در بغداد و یک دور در مسکو برگزار شده است.

تیر ماه 1387، مهر ماه  1388، آذر ماه 1389 به ترتیب مذاکرات ژنو یک، دو و سه برگزار و استانبول در بهمن 1389 و همچنین 26 فروردین ماه 1391 میزبان دور بعدی گفت‌وگوها بود. این مذاکرات سوم و چهارم خرداد در بغداد و 29 و 30 خرداد ماه سال جاری نیز در مسکو برگزار شد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
حذف 4 صفر پول ملی در دولت دهم کلید می‌خورد؟
بن لادن از فهرست تحریم‌ها خارج شد!
سوریه و مذاکرات دوجانبه، محور مذاکرات لاوروف و کری در برلین
توهین کوچک‌زاده به خبرنگاران
قیمت خودروهای داخلی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X