فرمانداری شهرستان کرج در اطلاعیه‌ای علت برگزار نشدن سخنرانی علی مطهری در این شهرستان را جهت روشن شدن جوانب موضوع و تنویر افکار عمومی اعلام کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، در این اطلاعیه آمده است:متعاقب عدم هماهنگی مابین متقاضیان برگزاری نشست سیاسی کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و متولیان سالن شهیدان نژاد فلاح کرج و طرح موضوع در شورای تأمین استان و ارائه رهنمودهای لازم در خصوص تأمین امنیت و ایجاد شرایط مناسب برای برگزاری نشست مذکور، مطالبی در روزهای اخیر در برخی از شبکه‌های اجتماعی از سوی افراد مختلف مطرح گردیده است. همچنین آقای علی مطهری، نماینده محترم مردم تهران در مجلس شورای اسلامی (یکی از مدعوین این نشست) طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور محترم مطالبی را مطمح نظر قرار داده‌اند و همین‌طور اخباری در این رابطه از سوی برخی افراد منتسب به متقاضیان نشست مذکور و اصحاب رسانه و جراید شنیده‌شده است. در این خصوص فرمانداری شهرستان کرج و استانداری البرز برای تنویر افکار عمومی و روشن شدن جوانب موضوع و همچنین پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده ناشی از جریان‌های یک‌سویه اطلاع‌رسانی، مطالبی را به شرح ذیل به آگاهی عموم می‌رساند:

1- با توجه به ماده 12 آئین‌نامه چگونگی تأمین امنیت اجتماعات و راهپیمایی‌های قانونی که مقرر می‌دارد:

«صدور مجوز همزمان برای دو یا چند گروه در یک‌زمان و مکان صورت نخواهد گرفت مگر آنکه گروه‌ها «به‌اتفاق» تقاضای برگزاری مراسم مشترک داشته باشند. در این صورت همه گروه‌های متقاضی اقدام به ارائه فرم درخواست و سپردن تعهد خواهند نمود».

بنابراین به لحاظ تقارن زمان و مکان همایش مزبور با برگزاری مراسم دیگری که از قبل تدارک دیده‌ شده بود، امکان برگزاری آن مقدور نبوده است. به همین دلیل شورای تأمین استان توصیه به جابجایی مکان و زمان برگزاری آن همایش نمود که مورد موافقت کانون همبستگی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان قرار نگرفت.

2- با عنایت به چاره‌اندیشی و اتخاذ تدابیر مناسب جهت حل موضوع از سوی استاندار محترم و رئیس شورای تأمین استان البرز و همین‌طور فرمانداری شهرستان کرج و مساعدت برای برگزاری آرام و بی‌دغدغه مراسم حسب درخواست گروه‌های سیاسی، جای تعجب است که در اطلاعیه صادره از سوی روابط عمومی سپاه امام حسن (ع) و نامه آقای دکتر علی مطهری به مقام ریاست محترم جمهوری مطالبی عنوان‌ شده است که خلاف واقع و عکس تدابیر اندیشیده شده منعکس گردیده است. حتی در نامه‌ ایشان از شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی لاری و مهندس مهر علیزاده نام برده شده است که جزو مدعوین همایش نبوده اند. شایان ذکر است اظهار نگرانی برخی از اعضای شورای تأمین مبنی بر درگیری احتمالی و تنش آلود شدن نشست مذکور، نه‌تنها موجب لغو نشست مذکور نشده، بلکه موجب بحث و بررسی بیشتر موضوع گردیده است.

در پایان لازم به ذکر است فرمانداری و استانداری البرز طبق قانون آمادگی دارند برای آقای دکتر علی مطهری و سایر شخصیت های سیاسی کشور فضای مناسب جهت حضور در هرگونه مراسم را در چارچوب قانون و مقررات فراهم نمایند.

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج»

منبع: ایسنا

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X