مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه با توجه به اخطار های سازمان هواشناسی فرودگاه مهرآباد خود را برای ناآرامی های جوی آماده کرده است، تصریح کرد: در صورت تکرار طوفان مشکلی به وجود نخواهد آمد.

علی رستمی ، با بیان اینکه هنوز سازمان مدیریت بحران نسبت به احتمال طوفان در روز سه شنبه اخطار رسمی ارائه نکرده است، تصریح کرد: در صورت رسیدن اخطار رسمی، فرودگاه مهرآباد امکانات و نیروی انسانی لازم برای مدیریت این شرایط جوی را بسیج خواهد کرد و با استفاده از تجارب گذشته قطعا حادثه ای به وجود نخواهد آمد.

وی از فرودگاه اصفهان به عنوان فرودگاه جایگزین مهراباد نام برد و گفت: در شرایط خاص جوی تمام تلاش ما بر این خواهد بود که پروازها در محدوده فرودگاه مهرآباد مدیریت شوند اما در صورت نبود شرایط لازم برای فرود هواپیماهای ورودی، پروازها در اصفهان خواهند نشست.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد درباره وضعیت به وجود آمده در طوفان شب گذشته تهران نیز اظهار کرد: در طوفان شب گذشته بسیاری از پروازهای بدون اشکال و محدودیت در باند فرودگاه مهرآباد نشتسند، تنها برای دقایقی به دلیل کاهش جدی دید خلبانان پروازها با مشکل مواجه شد که با فروکش کردن طوفان این برنامه های پروازی نیز نهایی شدند.

رستمی افزود: در بین پروازهای ورودی تنها هفت پرواز نتوانستند به باند تهران برسند که از این میان دو هواپیما با توجه به نزدیکی به شهر مبدا در فرودگاه اهواز نشستند، یک پرواز در فرودگاه یزد فرود آمد و چهار هواپیما نیز در اصفهان به عنوان جانشین مهرآباد فرود آمدند.

منبع: ایسنا

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X