سخنگوی وزارت امور خارجه : عکس کودک سوری قلب همه مردم در نقاط مختلف جهان را به درد آورده و امروز این کودک و همه قربانیان این سفرهای بی‌انتها به نماد مظلومیت مردم بی‌دفاع و بی‌گناه در مقابل تروریسم و ابعاد بی‌تفاوتی جامعه جهانی در قبال سرنوشت مردم بی‌پناه و قربانیان افراط تبدیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آوارگان سوری گفت: عکس کودک سوری قلب همه مردم در نقاط مختلف جهان را به درد آورده و امروز این کودک و همه قربانیان این سفرهای بی‌انتها به نماد مظلومیت مردم بی‌دفاع و بی‌گناه در مقابل تروریسم و ابعاد بی‌تفاوتی جامعه جهانی در قبال سرنوشت مردم بی‌پناه و قربانیان افراط تبدیل شده است.

مرضیه افخم در گفت‌وگویی افزود: این صحنه‌های رقت‌انگیز بار دیگر ثابت می‌کند که دامنه‌های یک بحران به هیچ وجه به یک منطقه و جغرافیای خاص محدود نمی‌ماند و این موضوع مساله‌ای فراتر از طرف‌های دعوا و درگیری است و به‌طور قطع اعضای جامعه جهانی برای حل ریشه‌یی معضلات و به‌ویژه بحران جاری تروریسم و افراط مسوولیت مشترک دارند.

632908_275.jpg

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اضافه کرد: تبعات انسانی بحران‌ها و موج آوارگانی که در فرار از جنگ و تروریسم امروز درمانده در مقابل درهای بسته و مقررات خشک و بی‌روح و نگرانی‌های یک‌سویه کشورهای مختلف مانده‌اند، صحنه‌های تلخ و ناگوار ابعاد انسانی بحران در منطقه را به نمایش گذاشته است و کسانی که بر طبل جنگ می‌کوبند، یا پیوسته تعیین شرط می‌کنند و بی‌وقفه به حمایت‌های همه جانبه از تروریست‌ها ادامه می‌دهند باید به افکار عمومی جهانی پاسخگو باشند.

افخم اضافه کرد: در موج اخیر آوارگان سوری که به دلیل نزدیکی جغرافیایی تلاش دارند خود را به کشورهای اروپایی برسانند، واکنش نامناسب و کند کشورهای اروپایی موجب حیرت افکار عمومی جهانی و حتی داخل اروپا شده است و گزارش‌ها و صحنه‌هایی که این روزها بیش از پیش به جهان مخابره می‌شود نشان می‌دهد دولت‌های مختلف به‌ویژه اروپایی‌ها و سازمان ملل وظیفه دارند موج کنونی آوارگان را در اولویت قرار داده و به وضعیت آن‌ها دلسوزانه رسیدگی کنند و در عین حال کشورهای مختلف جهان باید خود را آماده کنند تا برای راه‌حل سیاسی بحران‌ها و کمک و رسیدگی به وضعیت انسانی در مناطق جنگ‌زده و بحران‌زده فعالیت موثر و فوری انجام دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: مباحث بشردوستانه همواره از دغدغه‌های جمهوری اسلامی ایران بوده است و ایران در دهه‌های گذشته پذیرای میلیونی پناهجویان از کشورهای مختلف منطقه در دوره‌های بحران و ناامنی آن کشورها بوده است و در طول بحران سوریه نیز در تماس و گفت‌وگو با دولت‌ها و نمایندگان نهادهای بین‌المللی مسوول در امور انسانی و بشردوستانه همواره نسبت به تبعات و شرایط سخت و هشداردهنده بحران‌های جاری در منطقه هشدار داده‌ایم و قابل ذکر است که حتی قبل از این موج جدید آوارگان در ذیل طرح چند ماده‌یی ایران برای کمک به حل سیاسی بحران سوریه، موضوع آوارگان و بازگشت آنان و تامین مایحتاج و امنیت ایشان مورد توجه قرار گرفته و بخش برجسته‌ای را به خود اختصاص داده است.

منبع: ایسنا

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان دزدیده شدن مرموز یک نوزاد در بیمارستان

نخستین ساعات بامداد چهارشنبه 14 خرداد نوزاد پسری در یکی از بیمارستان‌های غرب استان تهران به دنیا آمد. پس از انجام مراحل مقدماتی، نوزاد به بخش نوزادان و مادرش نیز به اتاقی چهار تخته منتقل شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X