معاون امور عمرانی استاندارگلستان و جانشین مدیریت بحران استان از دستیابی امدادگران به پیکر 7 تن دیگر از جانباختگان حادثه معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر خبر داد و گفت: تاکنون پیکر 42 معدنچی از این معدن خارج شده است.

پیکر 7 معدنکار دیگر در حادثه معدن یورت پیدا شد

معاون امور عمرانی استاندارگلستان و جانشین مدیریت بحران استان از دستیابی امدادگران به پیکر 7 تن دیگر از جانباختگان حادثه معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر خبر داد و گفت: تاکنون پیکر 42 معدنچی از این معدن خارج شده است.«رضا مروتی» نیمه شب دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیکر این معدنکاران برای شناسایی و احراز هویت هم اینک به پزشکی قانونی منتقل شد.وی توضیح داد: کار آوار برداری معدن با جدیت و تلاش امدادگران همچنان ادامه دارد.

مروتی افزود: پیش از این پیکر 22تن از جانباختگان این حادثه دلخراش از معدن خارج و پس از احراز هویت به خانواده ها تحویل شد و صبح دوشنبه نیز پیکر 13تن از معدنکاران خارج و به پزشکی قانونی برای احراز هویت منتقل شده بود.در پی انفجار ظهر چهارشنبه گذشته معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر جمعی از معدنکاران محبوس شدند که تاکنون پیکر 42 تن از آنان به خارج از معدن منتقل شده است.

بر اثر این حادثه 73 نفر نیز مصدوم شدند که برخی به صورت سرپایی و یا در مراکز درمانی مداوا و چند تن در بیمارستان های شرق استان گلستان بستری شده اند.

معدن زمستان یورت در 90 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد.

 

منبع: ایرنا

 

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X