رییس جمعیت هلال احمر درجلسه ستاد هماهنگی مدیریت بحران زلزله زده غرب کشور با بیان اینکه همه افراد آسیب‌دیده در مناطق زلزله‌زده، شناسنامه امدادی دریافت می‌کنند، گفت: از امروز (شنبه) تا دوشنبه اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته میان زلزله‌زدگان توزیع می‌شود.

اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته میان زلزله‌زدگان توزیع می‌شود

دکتر علی اصغر پیوندی با تاکید بر اینکه نیروهای امدادی جمعیت در اولین لحظلات پس از وقوع زلزله برای خدمت رسانی در مناطق زلزله زده حضور پیدا کردند، گفت: نیروهای امدادی در حوزه امداد و نجات، تغذیه اضطراری و اسکان اضطراری به خوبی عمل کردند و بسیار خوب درخشیدند.وی بیان کرد: وظیفه جمعیت هلال احمر تنها کمک رسانی است و ما نه تنها به مسلمانان بلکه به غیر مسلمان هم در صورت وقوع حوادث، امدادرسانی خواهیم کرد؛ چرا که رسالت هلال احمر ارائه خدمات انسان دوستانه فارغ از مسائل سیاسی، مذهبی، جنس و رنگ و ... است و جمعیت در امدادرسانی در حوادث بین‌المللی هم به اصول بشردوستانه خود پایبند بوده است.

پیوندی با یادآوری اینکه در لحظه و روز اول پس از وقوع زلزله تمام اقدامات بر دوش جمعیت هلال احمر بوده است، گفت: نیروهای اعزامی هلال احمر به منطقه و همچنین نیروهای ستادی به خوبی بحران را مدیریت کردند و در حال حاضر هماهنگی بسیار خوبی در این عملیات ایجاد شده است.

کار هلال احمر معامله با خداست

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه عنوان کرد: این زلزله فاجعه بسیار سنگینی بود و دیدن صحنه‌های دلخراش باعث شد تا قدری صبر و حوصله افراد تحلیل رود.

پیوندی با بیان اینکه نجات جان انسان‌ها جان دوباره ای برای ارائه خدمات به نیروهای امدادی بخشید، گفت: امدادگران بلافاصله پس از حضور در منطقه به کار امدادرسانی مشغول شدند تا همنوعان خود را نجات دهند. کار هلال احمر معامله با خدا است T وقتی هم خدمت در راه خدا باشد خود افراد این خدمت خالصانه را می بینند و اکنون هلال احمر جایگاه خوبی در بین مردم دارد.

وی با بیان اینکه این زلزله ابعاد سنگین و مختلفی داشت، گفت: در مسیر خدمت رسانی معضلات و مشکلاتی پیش روی هلال احمر بود، اما از آنجا که خدمات امدادگران ما خدایی و خالصانه است، خداوند خودش راهگشا بود و اکنون به بهترن نحو خدمات به زلزله زدگان ارائه می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر یادآور شد: اعتبار هلال احمر در این فاجعه به علت خدمات رسانی مناسبی که داشت دوچندان شد و در صدا و سیما وجهه هلال احمر خالصانه نشان داده می‌شود و تلاش این جمعیت در حوزه درمان، انتقال هوایی، خدمات لجستیک به خوبی به تصویر کشیده شده است.

توزیع اقلام ۷۲ ساعته و یک ماهه و درج در شناسنامه امدادی از روز شنبه

پیوندی با اشاره به اینکه مناطق زلزله زده به هشت منطقه عملیاتی تقسیم شده است، گفت: از روز اول نیاز افراد همچون چادر،   پتو، کنسروجات و لوازم بهداشتی در میان مردم توزیع شد و اکنون اکثر مردم لوازم مورد نیاز خود را دریافت کرده‌اند. از روز شنبه (امروز) تا دوشنبه اقلام مورد نیاز ۷۲ ساعته افراد در بین زلزله زدگان توزیع می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال احمر با یادآوری اینکه همه افراد آسیب دیده شناسنامه امدادی دریافت می‌کنند، افزود: تمام اقلامی که بین زلزله زدگان توزیع می شود در دفترچه امدادی ثبت می‌شود تا همه افراد از اقلام مور نیاز خود به شکل عادلانه بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: از روز دوشنبه با مدیریت افراد در مناطق هشتگانه، اقلام مورد نیاز یک ماهه خانوار بین آنها توزیع خواهد شد.

تهیه لوازم گرمایشی برای زلزله زدگان

پیوندی با اشاره به اینکه همه افراد جامعه برای همدردی با زلزله زدگان تلاش‌های بسیاری کردند، تاکید کرد: شعب استانی جمعیت هلال احمر سراسر کشور کمک‌های مردم را مدیریت کنند و با توجه به سرد شدن هوا وسایل گرمایشی را در اولویت قرار دهند.

وی ضمن تقدیر از همدردی مردم در اهدای کمک‌های غیر نقدی به زلزله زدگان، خواستار پرهیز از کمک‌های پراکنده و تمرکز بر جمع آوری کمک‌های نقدی مردمی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر یاد آور شد: نیروهای امدادی برای ارائه خدمات با کیفیت بالا در روزهای آینده با نیروهای تازه نفس‌تر جابجا و به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.

در پایان این جلسه، مدیران عامل استان‌هایی که برای کمک به زلزله‌زدگان در مناطق حادثه دیده حضور دارند و ارائه خدمت می‌کنند نظرات و پیشنهادات خود را درباره روند امدادرسانی در منطقه مطرح کردند. 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
احتمال محکومیت متهم اصلی ثامن‌الحجج به ۲۰ سال حبس
وکلای متهمان پرونده ثامن‌الحجج اعلام کردند هنوز حکم صادره از سوی دادگاه به آنها ابلاغ نشده و این در حالی است که روز گذشته رئیس‌کل دادگستری استان تهران از صدور حکم این پرونده و محکومیت مدیرعامل مؤسسه ثامن‌الحجج به حبس طولانی‌مدت خبر داد


 

X