مقامات آمریکایی یک ایرانی را به هک کردن اطلاعات از شبکه HBO و انتشار قسمت‌های پخش نشده سریال "بازی تاج و تخت" متهم کرده و تحت تعقیب قرار داده‌اند.

هک شبکه اچ‌بی‌او به دست یک ایرانی؟

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دادگاه منطقه‌ای آمریکا در منهتن روز سه‌شنبه در یک کیفرخواست بهزاد مصری تبعه ایرانی را به هک کردن شبکه HBO در ماه مه که در آن 1.5 ترابایت داده دزدیده شده بود، متهم کرد. در جریان این حمله سایبری چند قسمت پخش نشده و فیلمنامه سریال معروف بازی تاج و تخت ‌(Game of Thrones) به سرقت رفته بود.

جون کیم دادستان پرونده ضمن ارائه این کیفرخواست، هفت اتهام را علیه این فرد ایرانی از جمله سرقت، جرایم سایبری و تلاش برای اخاذی مطرح کرد و گفت: وی باید برای تمام عمر خود مراقب پشت سرش باشد.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، دزدی داده از شبکه HBO در ماه‌های اوت تا مه  برای این شبکه ماهواره‌ای یک کابوس بود و هکر به طور تدریجی داده‌های سرقت شده را در اینترنت منتشر کرد که شامل فیلنامه یکی از قسمت‌های پخش نشده سریال بازی تاج و تخت بوده است.

این هکر که با نام مستعار "سکوت وحشت" فعالیت می‌کرده، از شرکت HBO تقاضای شش میلیون دلار باج در قالب بیت کوین (پول مجازی که اجازه مبادلات به صورت ناشناس به افراد را می‌دهد) کرده بود تا از انتشار اطلاعات آنها خودداری کند. اما پس از آنکه مسئولان شرکت با پرداخت این مبلغ موافقت نکردند، وی اطلاعات سرقتی را در اینترنت منتشر کرد.

بیت کوین واحد پول اینترنتی است که تعقیب و یافتن محل خرج کردن آن پیچیده‌تر از پول‌های رایج کشورها است.

به گفته دادستان پرونده، با توجه به اینکه بهزاد مصری از سوی اف‌بی‌آی(پلیس فدرال آمریکا) تحت تعقیب قرار دارد، وی به راحتی قادر نخواهد بود در سطح بین‌المللی سفر کند و بازداشت او نیز غیر محتمل نیست.

دادستانی همچنین او را متهم کرده است که پیشتر به هکرهای نیروهای نظامی ایران برای هک کردن سامانه‌های هسته‌ای رژیم صهیونیستی کمک کرده بود. آنها می‌گویند که وی یکی از اعضای گروه هکری موسوم به "ترک بلک هک سکیوریتی" بوده که به وبسایت‌هایی در جهان و از جمله آمریکا حمله کرده است.

مصری بازداشت نشده است و مشخص نیست که هم اکنون در کجا سکونت دارد اما مقام‌های قضایی آمریکا تصویر بهزاد مصری را منتشر کرده‌اند.

 

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
عضویت معدل 12 ها در هیأت علمی دانشگاه ها
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم به عضویت معدل ۱۲ها در هیات علمی با حکم قضایی واکنش نشان داد


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X