مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با اشاره به تامین برق حدود هشت هزار چادر زلزله زدگان، گفت: خطر آتش سوزی در چادرها جدی است.

در چادرهای زلزله زدگان خطر آتش‌سوزی جدی است

علیمراد مرادی مجد ، اظهار کرد: تاکنون به حدود هشت هزار چادر زلزله زدگان استان کرمانشاه برق رسانی کرده‌ایم که از این تعداد 6500 چادر مربوط به سرپل ذهاب، هزار چادر مربوط به ثلاث باباجانی و 500 چادر مربوط به قصرشیرین است. وی ادامه داد: تامین برق برای چادرهای روستایی هم انجام شده و فقط محدود به شهرها نیست.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه با بیان اینکه برقی که برای چادرها تامین شده برق اضطراری است، افزود: بسیاری از افراد در چادرها هیتر برقی روشن می‌کنند که بار بسیار زیاد و خارج از ظرفیتی به شبکه‌های برق وارد می‌کند.

به گفته مجد، این اضافه مصرف برق خطر جدی آتش سوزی را در سیم‌های برقی که بین چادرها قرار داد و به داخل چادرها رفته به همراه دارد.

وی تاکید کرد: میزان مصرف برق در این شرایط از شرایط عادی هم بیشتر شده و شبکه ظرفیت این میزان مصرف را ندارند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه یادآوری کرد: آتش سوزی سیم‌های برق خطری کمتر از گازگرفتی مردم در داخل چادرها ندارد و همه باید مراقب باشند.

مجد از افرادی که در چادر هستند خواست حداقل همه شعله‌های هیترهای برقی را روشن نکنند و تا حد امکان از سایر وسایل گرمایشی استاندارد استفاده کنند.

وی از افرادی که برای تامین هیتر زلزله زدگان اقدام می‌کنند نیز تقاضا کرد، هیترهای کم مصرف خریداری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به پیشنهاد یکی از نمایندگان مجلس در خصوص بخشش هزینه برق مصرفی زلزله زدگان داشت و گفت: این امر باید توسط مجلس یا هیات دولت مصوب و سپس به ما ابلاغ شود.

 

گردآوری: گروه خبر سيمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
سرنوشت پرونده فسادهای بزرگ دولت نهم و دهم چه شد
«سرنوشت صدها شکایت رسمی مجلس و ارجاع پرونده‌ای قطور از تخلفات محرز دولت‌های نهم و دهم به کجا رسید؟ و آیا غیر از یکی - دو مورد به بقیه شکایات رسیدگی شد و با متخلفین برخورد قضایی صورت گرفت؟»


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X