مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به وزش باد طی امروز در تهران، کرج و اراک از کاهش غلظت آلاینده ها در این شهرهای صنعتی خبر داد

کاهش آلایندگی هوا

احد وظیفه افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از اوایل وقت امروز در مناطقی از خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات البرز شرقی ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
وی در ادامه گفت: از بعد از ظهر امروز درشمال غرب، سواحل غربی خزر و بتدریج در دامنه‌های البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و وزش باد رخ خواهد داد. فردا (۲ دی ماه) دربخش‌هایی ازشمال غرب کشور بارش پراکنده و وزش باد تداوم خواهد داشت. در مناطقی از شمال شرق وارتفاعات البرز نیز رشد ابر و بارش پراکنده و وزش باد دوراز انتظار نیست. روز شنبه وزش باد شدید جنوبی دراستان‌های گیلان، اردبیل ، زنجان و نیمه‌شمالی آذربایجان شرقی پیش‌بینی می‌شود.
وظیفه تاکید کرد: از اواخر وقت روز شنبه یک سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب وارد کشورمی‌شود و در روز یکشنبه (۲ دی) به‌تدریج شمال غرب، مناطقی ازغرب و سواحل غربی دریای خزر را فرا می‌گیرد و سبب بارش باران وبرف و وزش باد در این مناطق می‌شود. در این روز در مناطق مرزی غرب کشور باد و گرد و خاک نیز دوراز انتظار نیست.
 
افزایش دمای هوای پایتخت

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲ دی) نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۹ و ۹ درجه سانتیگراد و روز یکشنبه (۳ دی ماه) کمی ابری همراه با غبارصبحگاهی و اوایل شب افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود. 


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
سرنوشت پرونده فسادهای بزرگ دولت نهم و دهم چه شد
«سرنوشت صدها شکایت رسمی مجلس و ارجاع پرونده‌ای قطور از تخلفات محرز دولت‌های نهم و دهم به کجا رسید؟ و آیا غیر از یکی - دو مورد به بقیه شکایات رسیدگی شد و با متخلفین برخورد قضایی صورت گرفت؟»


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X