خبرگزاري فارس: ساختمان كتابخانه منطقه‌اي علوم و تكنولوژي همزمان با برگزاري دومين سمينار رتبه‌بندي دانشگاه‌هاي جهان اسلام نيمه نخست سال آينده افتتاح مي‌شود.
جعفر مهراد، رئيس كتابخانه منطقه‌اي علوم و تكنولوژي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: اين كتابخانه نخستين نهاد اطلاع‌رساني بين‌المللي است كه تمامي اطلاعات توليد شده در ايران، منطقه و جهان را تحت كنترل دارد.
وي با اشاره به اين‌كه ساختمان اين كتابخانه 14 طبقه و با وسعت 23 هزار متر مربع است، خاطرنشان كرد: اطلاعات تهيه شده و موجود در كتابخانه منطقه‌اي شامل كليه اسناد كشور، كاتالوگ‌ها، گزارشات، كليه كتاب‌هاي علمي و فني دنيا، پايان‌نامه‌ها، مقالات، مجلات به زبان‌هاي مختلف است.
وي در ادامه تصريح كرد: خريد مواد و منابع اطلاعاتي از ساير كشورها آغاز شده و همچنين كار سازماندهي اطلاعات با همكاري متخصصان موضوعي آشنا به ادبيات كشورهاي اسلامي نيز در حال انجام است.
رئيس كتابخانه منطقه‌اي علوم و تكنولوژي اضافه كرد: اين كتابخانه در دانشگاه تشرين و دانشگاه مجازي سوريه، در نهاد رياست جمهوري يمن، در كتابخانه ملي و مركز اطلاعات علمي و فني ارمنسان نيز شعبه دارد.
شعبه سودان و كتابخانه اسكندريه مصر نيز تا پايان سال جاري تأسيس خواهد شد.