سامانه فیلترینگ کشور از هفته آتي براي ارائه خدمات قانوني VPN ضمن معرفي يک پورتال براي متقاضيان به صورت همزمان مورد عرضه مجدد واقع می‎شود

باشگاه خبر نگاران:دبیر شورای عالی فضای مجازی از ارائه VPN قانونی از هفته آتی در سطح كشور خبر داد. مهدي اخوان از ارائه VPN قانونی در هفته آتی خبر داد و اظهار داشت: سرويس vpn در نقاط مختلف جهان براي کاربردهاي اختصاصی از جمله استفاده نهادهای مالی مانند بانک‌ها در حال ارائه است.

وی با بیان اینکه در کشور ما از vpn به عنوان ابزاري براي فيلترينگ استفاده مي‌شود، تصریح کرد: استفاده از vpn در ایران ناصحیح بوده و اگر انتقادي به وضعيت فيلترينگ وجود دارد، روش منطقي براي استفاده از آن اين است که ايرادات موجود بر سامانه فيلترينگ برطرف شود.

اخوان ادامه داد: سامانه فیلترینگ کشور از هفته آتي براي ارائه خدمات قانوني VPN ضمن معرفي يک پورتال براي متقاضيان به صورت همزمان مورد عرضه مجدد واقع می‎شود تا به نوعي شاهد هوشمندسازي فيلترينگ باشيم که خطاهای موجود در این زمینه به حداقل رسيده و با فيلترينگ سايت‌هايي که بدون داشتن محتواي مجرمانه و فقط به دليل نقص‌هايي در پياده‌سازي فيلترينگ کشور ديده مي‌شود، مواجه نشويم.

دبیر شورای عال مجازی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام VPN قانونی در مراحل مختلف صورت مي‌گيرد که در مرحله اول شخصيت‌هاي حقوقي و نهادهاي مالي که VPN جزو ضروريات فعاليت آن‌هاست، ثبت‌نام كرده و سپس شخصيت‌هاي حقيقي می‌توانند پس از طی کردن مراحل مربوط نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با روند خدمات تلویزیون تعاملی اظهار داشت: خدمات تلویزیون تعاملی که از بستر اینترنت استفاده می‌کند و قابلیت افزایش بسیار زیاد تعداد کانال‌ها و ارائه خدمات ویدئو درخواستی و مانند آن را دارد طی 6 ماه آتی در کشور به صورت محدود به بهره‌برداری رسیده و به تدریج این شبکه در کل کشور توسعه پیدا می‌کند.

اخوان با تاکید بر مصوبه اخیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: براساس این مصوبه هزینه‌های میزبانی سایت‌ها در داخل کشور کاهش پیدا مي‌كند چرا كه در حال حاضر هزینه میزبانی یک سایت در خارج از کشور ارزان‌تر از داخل بوده و این مهم انگیزه‌ای برای اشخاصی که قادر به ارائه سرویس هستند شده است تا میزبانی سایت‌ها را در خارج از کشور انجام دهند و این در حالی است که با تصويب این مصوبه از هفته آتی در ایام دهه فجر هزینه میزبانی در کشور به زیر قیمت جهانی کاهش پیدا می‌کند.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: yjc.ir

مطالب داغ سایر بخشها:
محاکمه زنی که دو کودکش را به رودخانه انداخت
پیش لرزه‌ها را جدی بگیریم
واردات 1500 دستگاه بنز به ارزش 101 میلیون دلار
نخستین گام در مورد ایران چیست؟
نزاع خونین در قهوه‌خانه یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X