پس از ماهها انتظار، جديدترين گوشی هوشمند سونی‌اريكسون موسوم به XPERIA X1 با نمايشگر لمسی و سيستم پيشرفته از تاريخ 14 نوامبر ( اواخر آبانماه ) وارد بازار می‌شود.

 

به گزارش فارس به نقل از سایت خبری PhilStar، این گوشی كشویی كه یكی از شاهكارهای سونی‌اریكسون بوده و رقیب جدی برای گوشی‌های هوشمند دیگر شركت‌ها محسوب می‌شود، با هدف ارتقای ارتباطات اینترنتی و لذت بیشتر كاربران در فضای چندرسانه‌ای طراحی شده است.
با توجه به اینكه مطالعات اخیر كارشناسان افزایش تمایل كاربران جهانی برای خرید گوشی‌های هوشمند را نشان داده است، شركت سونی‌اریكسون فروش بالایی را برای XPERIA X1 پیش‌بینی می‌كند.
"دنیس مانزانو" مدیرعامل شركت سونی‌اریكسون گفت: "توسعه خطوط پهن‌باند برای تلفن‌های همراه امكان عرضه نسل جدید خدمات را فراهم می‌كند و در این فضا، كاربران می‌توانند با استفاده از یك گوشی هوشمند به كلیه این خدمات در بهترین حالت ممكن دسترسی داشته باشند. گوشیXPERIA از محصولات ویژه سونی‌اریكسون محسوب می‌شود كه كلیه این امكانات را در اختیار كاربران می‌گذارد".
این گوشی كه صفحه‌كلید كامل QWERTY دارد، توسط یكی از سرشناس‌ترین طراحان دنیا به‌نام "كاج فرانك"(Kaj Franck) طرحی شده است.