بيست ابزار كوچك و رايگان اينترنتی به عنوان چابك‌ترين و باهوش‌ترين نرم‌افزارهای تحت وب در سال 2008 معرفی شدند.

 

به گارش ایتنا، بنا بر اعلام نشریه تخصصی PC Welt، این نرم‌افزارها پس از انجام بررسی‌های سختگیرانه و طولانی مدت بر روی تعداد زیادی از برنامه‌های كوچك، ساده و كاربردی تحت وب، انتخاب شده‌اند كه در این بین نظرسنجی از خوانندان این نشریه نیز بی‌تأثیر نبوده است.

همچنین بر اساس اعلام این نشریه معتبر، یك برنامه ساده و رایگان امنیتی با نام ActiveScan، موفق شد تا عنوان كاربردی ترین ابزار اینترنتی در سال 2008 را به خود اختصاص دهد. در فهرست نرم‌افزارهای منتخب PC Welt، نام‌های مشهوری چون Adobe Photoshop Express، Xdrive، Panda ActiveScan، Ajaxwriter و نیز Springtone به چشم می‌خورد كه همگی ابزار مفید و مؤثری برای كاربران غیرحرفه‌ای و یا حرفه‌ای اینترنت محسوب می‌شوند و به شكل رایگان نیز قابل دسترسی می‌باشند.

در میان سایر نرم‌افزارهای برگزیده، ابزار كوچك گرافیكی مانند Picnik، Diveshare و Sprout، فرهنگ‌های لغات مانند Phrasen، برنامه‌های دانلود صوت و تصویر مانند Vidtomp3 و Mediaconvert، ابزار پشتیبانی اطلاعات نظیر Filedropper و نیز برنامه‌های كاربردی و مفید چون Fonie و Zyb وجود دارند.

شایان ذكر است كه برنامه ActiveScan كه به عنوان چابك‌ترین نرم‌افزار اینترنتی سال 2008 انتخاب شده، نخستین ابزار امنیتی ست كه بر اساس تئوری Cloud Computing، وضعیت امنیتی رایانه‌های خانگی و شبكه‌های محلی را ارزیابی نموده و انواع كدهای مخرب و ویروس‌هایی كه به هر دلیل از لایه‌های حفاظتی سیستم عبور كرده و خود را از دید برنامه‌های ضد ویروس پنهان كرده‌اند را ردیابی و پاكسازی می‌نماید. این برنامه به شكل رایگان و كاملاً آنلاین از طریق پایگاه www.infectedornot.com قابل دسترسی است.