دزفولی با اشاره به اینکه همراه با توسعه و ارتقا شبکه همه پارامترهای کیفی شبکه در حد استاندارد باقی ماندند، گفت: در سال 94 توسعه شبکه باندپهن همراه ایرانسل شتاب می گیرد و تعداد سایت های شبکه های نسل سوم و چهارم را به 9 هزار سایت در کشور افزایش خواهیم داد.

 مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل با اعلام نصب و راه اندازی بیش از چهار هزار و 200 سایت نسل سوم و چهارم تلفن همراه در کشور گفت: تا پایان سال بیش از 500 شهر تحت پوشش 3G و 120 شهر خدمات 4G دریافت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، علیرضا قلمبر دزفولی افزود: تاکنون بیش از 200 شهر تحت پوشش G 3 و بیش از 50 شهر نیز تحت پوشش G 4 قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: مطابق برنامه تا پایان امسال 500 شهر تحت پوشش خدمات G 3 و 120 شهر خدمات G 4 و همچنین 250 دهستان نیز تحت پوشش خدمات باندپهن همراه ایرانسل را دریافت خواهند کرد.

وی گفت: متوسط سرعت در شبکه تلفن همراه نسل دوم 100 کیلوبیت در ثانیه بود؛ اما در نسل سوم ایرانسل متوسط سرعت به بیش از1.3 مگابیت و در نسل چهارم به بیش از 10 مگابیت در ثانیه افزایش یافته است و این اتفاق قابل توجهی بوده که تنها در کمتر از 7 ماه در کشور رخ داده است.

مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل افزود: تعداد مصرف کنندگان دیتا در شبکه ایرانسل در یک بازه زمانی سه ماهه به 20 میلیون نفر رسیده و بیش از 6 میلیون نفر تاکنون از خدمات نسل سه ایرانسل استفاده کرده اند.

وی درمورد وضعیت ترافیک دیتا در شبکه ایرانسل پس از دریافت مجوزهای ارتقای شبکه به نسل های سوم، چهارم و بالاتر در شهریورماه 93 گفت: مصرف روزانه دیتا در شبکه فعلی ایرانسل به بیش از 200 ترابایت رسیده و ترافیک در اوج مصرف در شبکه نسل سه به 13 گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

به گفته وی، این عدد در کل شبکه ایرانسل شامل ترافیک شبکه در نسل های دوم، سوم، چهارم و وایمکس ایرانسل هم به 20 گیگابیت در ثانیه افزایش یافته است.

مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل پیش بینی کرد امسال مصرف روزانه دیتا در شبکه باندپهن همراه ایرانسل از 200 ترابایت فعلی به حدود 500 ترابایت افزایش یابد.

به گفته دزفولی، ایرانسل به طور همزمان به سرعت سرویس های ارزش افزوده جدید صوتی و تصویری مبتنی بر شبکه نسل سه و چهار را روی شبکه خود آماده سازی کرده است.

وی همچنین از همکاری و همراهی 400 شرکت داخلی با پروژه ایرانسل از زمان راه اندازی شبکه خبر داد و گفت: بیشتر از 40 شرکت تامین کننده محتوا و خدمات ارزش افزوده با ایرانسل همکاری دارند که به طور دائم درحال افزایش هستند و با ارتقا شبکه ایرانسل به 3G و 4G، سطح فناوری این شرکت های داخلی هم به این نسل ها ارتقا پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل از آمادگی این شرکت برای همکاری با تمام شرکتهای تولید کننده نرم افزارهای کاربردی و محتوا گفت و اظهار کرد: فراگیرترین و مقرون به صرفه ترین لایه دسترسی به شبکه ملی اطلاعات به وسیله شبکه اینترنت پهن باند ایرانسل فراهم شده و زیرساختها برای تحقق دولت الکترونیک و دولت همراه فراهم است.

دزفولی با اشاره به اینکه همراه با توسعه و ارتقا شبکه همه پارامترهای کیفی شبکه در حد استاندارد باقی ماندند، گفت: در سال 94 توسعه شبکه باندپهن همراه ایرانسل شتاب می گیرد و تعداد سایت های شبکه های نسل سوم و چهارم را به 9 هزار سایت در کشور افزایش خواهیم داد.

به گفته مدیرعامل ایرانسل، درآمدهای مستقیم و غیرمستقیم دولت از محل پروژه ملی ایرانسل تاکنون به حدود 19هزار میلیارد تومان رسیده و پیش بینی می شود این عدد در سال جاری به 22 تا 23 هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل از پیش بینی سرمایه گذاری 5.5 میلیارد دلاری برای توسعه فناوری های نسل سه و چهار طی سال 94 خبر داد و گفت: میزان سرمایه گذاری خارجی جذب شده توسط این پروژه 1.3 میلیارد دلار بوده که با ارائه برخی فناوری های جدید مثل TD LTE افزایش پیدا خواهد کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:asriran.com

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X