جدیدترین اطلاعات فروش گوشی سه‏ماهه که توسط Gartner منتشر شده است، داستان آشنایی را بازگو می‏کند. سهم بلک‏بری همچنان در حال کاهش است، مایکروسافت دچار رکود شده و گوگل و اپل سعی می‏کنند سهم بیشتری از بازار را به چنگ بیاورند.

اندروید و آی‌ فون پیشتاز بازار تلفن‌ همراه

جدیدترین اطلاعات فروش گوشی سه‏ماهه که توسط Gartner منتشر شده است، داستان آشنایی را بازگو می‏کند. سهم بلک‏بری همچنان در حال کاهش است، مایکروسافت دچار رکود شده و گوگل و اپل سعی می‏کنند سهم بیشتری از بازار را به چنگ بیاورند.از 329 میلیون گوشی فروخته شده در سه ماه گذشته، 319 میلیون دستگاه متعلق به سیستم‏عامل‌های اندروید وآی‏اواس بوده‏اند. این یعنی 8/ 96 درصد بازار که با آمار سه ماه ابتدایی سال میلادی جاری (برابر با اوایل دی‏ماه 93 تا اوایل فروردین 93) برای دو پلت‌فرم غالب در بازار برابر بوده است. پس در حال حاضر بازار گوشی هوشمند در دست دو غول آمریکایی است که با اهداف خود برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار می‏جنگند. جالب است بدانید که Gartner می‏گوید این صنعت همیشه در حال رشد، ممکن است به مرحله بلوغ و کمال خود نزدیک باشد؛

چراکه حتی بازار چین هم اشباع شده و مخصوصا بازار گوشی آن بر اساس جایگزینی دستگاه‏ها راه خود را ادامه می‏دهد. این باعث شده که از سال 2013 فروش گوشی‏های هوشمند کندترین رشد را داشته باشد (5/ 13 درصد). گارتنر اضافه می‏کند که جذب مشتری بیشتر در دو سمت بازار یعنی گوشی‏های هوشمند ممتاز برای خریداران لوکس و گوشی‏های 4G اقتصادی در سمت دیگر، برای پیشرفت شرکت‌های تولیدکننده و افزایش سهم هر شرکت در بازار چین، ضروری خواهد بود. استفاده از نرم‏افزار مناسب هم مطمئنا بی‏تاثیر نیست؛ مثلا اگر نمی‏خواهید آی‌فون به فروش برسانید، پس حتما باید اندروید را برای فروش انتخاب کنید. انحصار دوگانه فروشی که این دو کمپانی ایجاد کرده‏اند، بیش از همیشه تسخیرناپذیر به نظر می‏رسد.

منبع: برترین ها

 

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X