تتت


رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تجهیزات پزشکی خارجی در نهایت سختی و با کارشکنی‌های دشمن وارد کشور می‌شوند، گفت: از سال آینده واکسن آنفلوآنزای ایرانی در بازار توزیع می‌شود.

واکسن آنفولانزای ایرانی


رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تجهیزات پزشکی خارجی در نهایت سختی و با کارشکنی‌های دشمن وارد کشور می‌شوند، گفت: از سال آینده واکسن آنفلوآنزای ایرانی در بازار توزیع می‌شود.

به گزارش خانه ملت، «محمدرضا شانه ساز» با تاکید بر اینکه ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می‌شوند، افزود: هدف این است که تا سال آینده واکسن آنفلوآنزای هم در داخل کشور تولید شود. هر چند مقرر بود این اتفاق در سال جاری رخ دهد ولی به دلیل تحریم، برخی از مواد اولیه مورد نیاز به موقع به دست شرکت‌های دانش بنیان نرسید. اما در سال آینده واکسن آنفولانزای ایرانی تولید می‌شود.

رییس سازمان غذا و دارو، درباره مشکلات موجود برای واردات واکسن آنفلوآنزای تصریح کرد: هیچ دارویی به راحتی وارد ایران نشده و واردات دارو و تجهیزات پزشکی در نهایت شیطنت و کارشکنی‌های دشمن انجام می‌شود. در حال حاضر به دلیل افزایش تقاضا برای واکسن آنفلوآنزای، مردم تا حدودی روند سخت واردات دارو را مشاهده کردند و این مسیر ناهموار برای همه داروها و تجهیزات پزشکی وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه برای واردات دارو مشکلات بسیاری در زمینه تامین و انتقال ارز وجود دارد، یادآور شد: دلیل آن برخورد دشمنان با کمپانی‌های معتبر و شرکت‌های دارویی است که به ایران دارو می‌فروشند.

شانه ساز با تاکید بر اینکه در حال حاضر کمبود عمومی و گسترده دارو وجود ندارد، خاطرنشان کرد: تعداد محدودی از داروهای بیماران خاص با چالش مواجه بوده و خانواده بیماران برای تهیه به موقع آنها با مشکلات عدیده‌ای رو به رو هستند اما تلاش می‌کنیم با هر سختی این داروها را وارد کشور شوند.

پیش از این سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری تاکیدکرده بود که تا پایان آذر ماه امسال واکسن آنفلوآنزای ساخت داخل عرضه خواهد شد و مشکلی درباره این واکسن طی سال آینده نداریم.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: irna.ir 
 
 

 
X