واکسن کرونای چین جواب داد
براساس یافته‌های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن جوانان وسالمندان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می‌کند.

واکسن کووید ۱۹چینی در بدن انسان آنتی بادی تولید می‌کندبراساس یافته‌های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن انسان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می‌کند.نتایج این پژوهش که در مجله «Lancet Infectious Disease» منتشر شده است.

براساس نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن BBIBP-CorV با ۶۴۰ شرکت کننده است که تولید آنتی‌بادی در پی داشته باشد. آخرین مطالعه شامل شرکت کنندگان بین ۱۸ تا ۸۰ سال بود و نشان داد که پاسخ آنتی بادی در همه گیرندگان ایجاد می‌شود.

شیائومینگ یانگ محقق ارشد این پژوهش در انستیتو محصولات بیولوژیکی پکن می‌گوید: بدن افراد ۶۰ ساله و مسن‌تر دیرتر نسبت به واکسن مذکور واکنش نشان داد و رصد آنتی‌بادی در بدن سالمندان حدود ۴۲ روز به طول انجامید؛ اما درنهایت این واکسن برای تمام افراد در گروه‌های سنی مختلف ایمن بود.

براساس گزارش مجله لنست، در حال حاضر ۴۲ واکسن برای COVID-19 در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند. نامزدهای واکسن در آزمایشات بالینی از نظر نوع متفاوت هستند و شامل واکسن‌های پلاسمید DNA، واکسن‌های ویروس غیرفعال‌، واکسن‌های ویروسی آدنوویروس و واکسن RNA می‌شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.ir