رئيس مركز تحقيقات ناباروری اصفهان گفت: در حال حاضر درمان زوج‌های نابارور در كشور با بهترين كيفيت بدون نياز به خارج از كشور انجام می‌شود.

 

به گزارش فارس، مهدی احمدی ‌امروز در همایش عزم انقلابی، نوآوری علمی در دانشگاه علوم پزشكی همدان با بیان اینكه در حاضر چند سال است كه دیگر بیماری از ایران به خاطر نازایی به خارج از كشور مراجعه نمی‌كند، اظهار داشت: با پیشرفت‌هایی كه در ایران در زمینه درمان نازایی داشته‌ایم دیگر هیچ وقت به حضور به خارج از كشور نیاز نخواهیم داشت.

وی با اشاره به موفقیت‌های كشور در این زمینه اذعان داشت: در حال حاضر مراجعان زیادی از كشورهای منطقه به ایران برای درمان ناباروری داریم كه این نشان از اعتماد مردم كشورهای منطقه به ایران نسبت به اروپا دارد.

احمدی با بیان اینكه مردم در قدیم نازایی را به یكسری خرافات‌ نسبت می‌‌دادند، تصریح كرد: با پیشرفت علوم و فناوری ثابت شد كه نازایی درمان دارد و امروز خوشحالیم كه توانسته‌ایم در جهان در درمان این بیماری پیشرو باشیم.

رئیس مركز تحقیقات ناباروری اصفهان افزود: در حال حاضر، بیش از 50 مركز درمان ناباروری در سطح كشور فعال است كه این خود جزو افتخارات كشور است كه در تمام نقاط كشور درمان این بیماری انجام می‌شود.

احمدی در ادامه، بالارفتن سن ازدواج، بیماری‌های عفونی، موبایل، فعالیت در محیط‌های گرم، اعتیاد و سن بالا را از عوامل نازایی در كشور بیان كرد و گفت: متاسفانه در ایران روز به روز سن ازدواج در حال بالا رفتن است كه این خود یكی از عوامل نازایی به شمار می‌رود، به طوری كه 60 درصد نازایی‌ها به علت سن بالای ازدواج بوده است.

وی با دیگر با تاكید بر اینكه میزان موفقیت درمان نازایی در كشور كمتر از خارج نیست، تصریح كرد: هزینه درمان نازایی در ایران به اندازه یك مشاوره اولیه در خارج از كشور است.

احمدی از كسانی كه تا یك سال بدون پیشگیری باردار نشدند، خواست حتماً برای مشاوره پزشكی به یك متخصص مراجعه كنند.