این سامانه با شعار تکریم جامعه پزشکی و تضمین حقوق مردم و شماره گیری نمادین وزیر بهداشت راه اندازی شد.
مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات تعرفه های خدمات پزشکی با حضور سید حسن هاشمی و علی ربیعی وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و دیگر مسوولان نظام سلامت روز شنبه راه اندازی شد.

 این سامانه با شعار تکریم جامعه پزشکی و تضمین حقوق مردم و شماره گیری نمادین وزیر بهداشت راه اندازی شد.

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی از این پس می توانند علاوه بر روش های موجود از طریق تماس با سامانه تلفنی 1690 یا ثبت شکایت در سایت اینترنتی به نشانی www.1690.ir، گزارش های خود را اعلام و کد رهگیری دریافت کنند.

شروع رسیدگی به شکایات از طریق دریافت اطلاعات از سامانه تلفنی یا اینترنتی و مراجعه شاکی و گزارش مراجع ذیصلاح خواهد بود.

بنا براین گزارش شکایات اخذ شده پس از دریافت از سوی مرکز ملی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات تعرفه های پزشکی ظرف دو روز کاری ضمن اعلام موضوع به شاکی، جهت تکمیل مستندات و تهیه گزارش نظارتی به کمیته کارشناسی ستاد استانی ارجاع می شود.

کمیته کارشناسی حداکثر ظرف 10 روز کاری پرونده را تکمیل و به دادسرای انتظامی نظام پزشکی شهرستان و کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی ارسال می کند.

مراجع رسیدگی به این شکایات شامل هیات های انتظامی سازمان نظام پزشکی، کمیسیون ماده 11 قانون تعزیرات حکومتی در امور درمانی و بهداشتی، هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دولت و هیات های انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی تدابیر لازم را جهت رسیدگی خارج از نوبت به پرونده های موضوع این دستورالعمل خواهند داشت و پس از صدور رای علاوه بر روش های قانونی موجود از طریق سامانه نیز به شاکی اطلاع رسانی می شود.

جلوگیری از صدور پروانه جدید به منظور توسعه مرکز، کاهش درجه اعتبار بخشی بیمارستان، لغو قرارداد از سوی بیمه های پایه و تکمیلی با مراکز خصوصی، عزل رییس بیمارستان دولتی و قطع پاداش مدیران متخلف از جمله جرایم در نظر گرفته شده برای متخلفان زیرمیزی به شمار می رود.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

مطالب پیشنهادی :
اینترنت رایگان در نمایشگاه مطبوعات
دلیل فرود اضطراری هواپیمای آلمان در زاهدان
رونق بازار مسکن قبل از پایان سال باز می‌گردد
رتبه ایران در سطح رفاه اجتماعی در جهان
ادعای نامه اوباما به رهبر انقلاب درباره داعش
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X