مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد جاده ای به دلیل بارش شدید برف و باران در ۱۲ استان طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.
احمد وظیفه : بارش در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، بخش هایی از جنوب و دامنه های البرز تا ظهر یکشنبه ادامه خواهد داشت و از بعد از ظهر یکشنبه تا ظهر دوشنبه از میزان بارش در شمال غرب و مرکز کاسته شده و عمده فعالیت این سامانه در سواحل شمالی، جنوب، جنوب غرب و با شدت کمتر در شمال شرق خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: از ظهر دوشنبه علاوه بر این نواحی مجددا شمال غرب، غرب ، مرکز و همچنین شرق کشور با بارش برف و باران همراه بوده و این وضعیت در سه شنبه و چهارشنبه نیز تداوم می یابد.

وی افزود: تداوم بارشهای سامانه فعال بر روی کشور، آب گرفتگی معابر عمومی به سبب بارش باران و رعدوبرق و اختلال در تردد در جاده های کوهستانی به سبب بارش برف و لغزندگی روز شنبه در استانهای لرستان، شمال خوزستان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و از اواخر شب در استان گیلان پیش بینی می شود.

وظیفه یاد آور شد: فردا این شرایط در استانهای گیلان، غرب مازندران، بوشهر، مناطق مرکزی فارس و روز دوشنبه در استانهای خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، گیلان و غرب مازندران و با شدت کمتر شمال کرمان و غرب اصفهان تداوم می یابد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تأکید کرد: از این رو توصیه می شود تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده ها در مناطق فوق به کار گرفته شود. لازم به ذکر است طی روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج و توفانی است.

به گفته وی، همچنین طی روزهای یکشنبه تا سه شنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه در استانهای واقع در نوار شمالی بویژه سواحل دریای خزر رخ خواهد داد. وظیه اظهار داشت: از اوایل امشب و روز های یکشنبه و دوشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

وی افزود: فردا آسمان پایتخت نیمه ابری در پاره ای نقاط ابری و همراه با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود که به تدریج در اواخر وقت از میزان ابرها کاسته می شود. بیشینه دمای پایتخت با یک درجه کاهش نسبت به امروز به ۱۳ درجه سانتیگراد و کمینه دما با دو درجه کاهش به ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر می رسد.


گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com

مطالب پیشنهادی :
فروش کالباس گوشت خوک در تهران
دادگاهی که هر روز برگزار می‌شود
پورنجاتی: پاره‌کردن عکس امام در استودیو بوده
احتمال تمدید ۲ روزه مذاکرات هسته ای وین
نذر 80 تنی مردم شیراز برای 28 صفر
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
بعیدی‌نژاد: اعتصاب غذای «راتکلیف» ساختگی است بعیدی‌نژاد: اعتصاب غذای «راتکلیف» ساختگی است

سفیر ایران در لندن نشان دادن همسر نازنین زاغری در اعتصاب غذا از سوی شبکه بی بی سی فارسی را ساختگی خواند

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X