در پی وقوع تصادف مرگبار در اواخر هفته گذشته در محور بجنورد به جنگل گلستان، نمایندگان استان پیگیری‌های جدی را در این زمینه داشته که صحبت‌هایی هم با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز تصادفات خونین در جاده بجنورد به جنگل گلستان موسوم به جاده مرگ گفت: بر همین اساس مقرر شد تا نامه از سوی دادستانی به نوبخت معاونت رئیس‌جمهور ارسال شود.

موسی‌الرضا ثروتی امروز در گفت‌وگویی در بجنورد اظهار کرد: در پی وقوع تصادف مرگبار در اواخر هفته گذشته در محور بجنورد به جنگل گلستان، نمایندگان استان پیگیری‌های جدی را در این زمینه داشته که صحبت‌هایی هم با وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت که ایشان نامه‌ای را خطاب به  معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهوری تنظیم و ارسال کردند که در این نامه بر افزایش اعتبارت پروژه باند دوم محور بجنورد به جنگل گلستان تاکید شده است.

وی گفت: همچنین قرار شد نامه‌ای از سوی دادستانی عمومی و انقلاب بجنورد به معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور درباره وضعیت این جاده و بروز تصادفات مرگبار نگاشته و افزایش تخصیص اعتبارات از این معاونت مطالبه شود.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما همچنین از دولت تقاضا کردیم تا تعهدات خود درباره این پروژه و اختصاص 700 میلیارد تعهد خود را عملی کند و امسال هم 430 میلیارد ریال در بودجه برای این پروژه اعتبار گذاشته شده است، اما دولت تنها 10 درصد از این اعتبارات را گذاشته است و تنها 40 میلیارد برای این پروژه مهم پرداخت کرده که این مبلغ برای این طرح مهم که در پنج قطعه اجرا می‌شود، بسیار کم است.

نماینده مردم شهرستان‌های بجنورد، مانه سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان در مجالس شورای اسلامی همچنین بر تعیین تکلیف راه آهن گرگان بجنورد  مشهد از سوی دولت تاکید کرد و یادآور شد: این پروژه راه آهن با وجود اینکه در دولت گذشته مصوب و چند بار کلنگ‌زنی شده است، اما دولت یازدهم با گذشت 18 ماه از فعالیت خود بنا به مسائل سیاسی این مصوبه را با وجود مطالبات مردم پنج استان عملی نمی‌کند.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

مطالب پیشنهادی :
سونامی سرطان در کشور نداریم ، خودتان تماشا کنید + عکس
قتل آهنگساز کرجی با 154 ضربه چاقو + عکس
رزمی‌ کار سرشناس در باند سارقان!
فضای مجلس برای فرهادی مناسب است
فروش کالباس گوشت خوک در تهران
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مستاجران هم وام می‌گیرند مستاجران هم وام می‌گیرند

بانک مسکن و دولت به دنبال تصویب طرحی برای تامین مالی بازار اجاره و ایجاد تسهیلاتی برای مستاجران هستند

 
X