مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: از ابتدای آذرماه پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد تهران از ساعت 24 تا پنج بامداد انجام نمی‌شود.
مدیر عامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌ محمدعلی ایلخانی گفت: براساس وعده‌ای که به مردم‌ تهران داده شده بود‌ از ابتدای آذرماه پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد تهران از ساعت 24 تا پنج بامداد انجام نمی‌شود که با این کار‌ ‌مردم منطقه به‌ ویژه منطقه تهرانسر آرامش بیشتری در مدت استراحت شبانه خواهند داشت.

او با اشاره به انجام پروازهای اورژانسی و آمبولانس‌های هوایی در زمان تعطیلی پروازهای شبانه در فرودگاه مهرآباد، گفت: براساس هماهنگی‌های انجام شده با شرکت‌های هواپیمایی، پروازهای شبانه تمامی این شرکت‌ها در دیگر ساعات روز توزیع شده‌‌ است.

مدیرعامل‌ شرکت فرودگاه‌های کشور تأکید کرد؛ تعطیلی پروازهای شبانه مهرآباد به‌ معنای تعطیلی این فرودگاه نیست بلکه این فرودگاه همچون گذشته به‌ صورت 24 ساعته عملیاتی خواهد بود و از این مدت برای بهسازی فرودگاه و انجام خدمات مربوط به ترمینال بهره خواهیم برد.

ایلخانی همچنین با اشاره به توافق‌های به‌دست آمده از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور با نیروهای مسلح در چهار ماه گذشته، از ایجاد راه‌های هوایی جدید به طول 4 هزار کیلومتر در آسمان کشور‌ خبر داد و گفت: افزایش ایمنی در حمل‌ونقل هوایی به‌ویژه در پروازهای عبوری، از جمله اهداف این برنامه است.

ایلخانی همچنین به افزایش 27.5 درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران در هفت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: این موضوع براساس تقاضای شرکت‌های هواپیمایی منطقه‌‌ای، بین‌المللی و همچنین سازمان‌های جهانی صورت گرفته است که از جمله دلایل این افزایش تقاضا می‌توان به وجود امنیت و ایمنی پایدار در فضای ایران اشاره کرد‌

به گفته وی به ‌طور میانگین روزانه 900 پرواز عبوری از فضای کشورمان استفاده می‌کنند.گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com

مطالب پیشنهادی :
اطلاعیه مهم در آستانه‌ اربعین حسینی
چرا آپارتمان‌ های کوچک تر ،قیمت بالاتری دارند؟
برگزاری مراسم اربعین آیت الله مهدوی کنی
داعش و اهانت به قرآن کریم + عکس
مقایسه جالب علی مطهری و شاعران معاصر!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X