رییس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پول کاغذی منبع آلودگی است گفت: بهتر است تا پایان سال شهرداری به وعده خود مبنی بر پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها جامه عمل بپوشاند.
معصومه آباد رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورا در یکصد و نوزدهمین جلسه با اشاره به مجهز نشدن تاکسی ها به سامانه پرداخت کرایه الکترونیک با اعلام این مطلب گفت: طبق تبصره چهار مصوبه بلیت الکترونیک، شهرداری موظف بوده امکانات لازم برای پرداخت الکترونیکی کرایه خطوط تاکسیرانی را برای شهروندان فراهم کند تا از سال 93 تاکسی های شهر تهران مجهز به این سامانه باشد.

وی افزود: سالانه 12 میلیارد تومان در کشور صرف چاپ اسکناس می شود که در این میان 7 هزار میلیارد قطعه اسکناس از سیستم پولی کشور خارج می شود.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران تصریح کرد: در فرایند گردش اسکناس در دستان مردم 3 هزار نوع میکروب ارگانیزم شناسایی شده  که تا 7 روز بر روی آن باقی خواهد ماند.

 آباد تصریح کرد: از اینرو ضرورت دارد تا پایان سال پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی ها محقق شود.

وی همچنین گفت: منازعاتی که در تاکسی ها به واسطه پول خرد انجام می شود و حتی به کشته شدن فردی در اسلامشهر انجامید از عمده دلایل مصوبه مذکور بود و می طلبد شهرداری به تحقق وعده خود سرعت ببخشد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com

مطالب پیشنهادی:
382 نفر به علت آلودگی هوا روانه بیمارستان شدند!
واکنش افخم به بازگشایی سفارت آمریکا در ایران
انتصاب اعضای جدید بنیاد ملی نخبگان
مدارس فردا تعطیل است؟!
حصر سران فتنه دفاع از نظام است
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: براساس برخی گزارش‌ها که به طور رسمی به دست ما رسیده، آمریکایی‌ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از…

 
X