در همین راستا مناطق به چهار بخش شمالی، شرقی، غربی و جنوبی تقسیم شده و ساکنان این بخش ها در مرزهای همین بخش ها خدمت سربازی خود را انجام می دهند.
 سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی  گفت: در حال حاضر کشور را به چهار منطقه تقسیم کرده ایم و نیروها با توجه به این تقسیم بندی در مرز به کار گرفته می شوند و این طور نیست که فردی به عنوان مثال از جنوب غرب کشور در مرزهای شمال شرق خدمت کنند.

وی افزود: در همین راستا مناطق به چهار بخش شمالی، شرقی، غربی و جنوبی تقسیم شده و ساکنان این بخش ها در مرزهای همین بخش ها خدمت سربازی خود را انجام می دهند.

رضایی درباره اینکه آیا نیروهای مرزبانی به ویژه سربازان آموزش های خاصی را برای حضور در مرز می بینند یا خیر، گفت: قطعا این طور است که ما آموزش هایی را به این افراد می دهیم. این طور نیست که نیروهای جدید الورود مستقیما از پادگان به نقاط عملیاتی مرز بروند، بلکه پس از دوران آموزشی ابتدا این افراد را در مناطق نیمه عملیاتی به کار گرفته و پس از مدتی آنان را به مناطق عملیاتی و درگیر منتقل می کنیم.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی درباره مدت حضور سربازان و نیروهای مرزبانی در نقاط صفر مرزی نیز گفت: در این خصوص نیز تدابیری اندیشیده شده و نیروهای سرباز، درجه دار، کادر، بومی، غیربومی و ... هر کدام مدت مشخصی را در مرز خدمت خواهند کرد.

رضایی همچنین با اشاره به مراکز آموزش سربازان در مرزبانی نیز گفت: ما مراکز آموزش سربازان را داریم که در تابعیت مرزبانی فعالیت می کنند و نیروهایمان در این مراکز آموزش می بینند.

وی در پاسخ به احتمال افزایش تقسیم بندی مناطق نیز گفت: با توجه به اینکه حرفه ای گری را دنبال می کنیم احتمالا در آینده تعداد مناطق تقسیم شده بیشتر از چهار منطقه شود.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 مطالب پیشنهادی:
دعوای زوج جوان برای خرید توالت فرنگی!!
توافق ها درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی موبایلی
واکنش ها به نطق علی مطهری/دست چپش زخمی شد!
این بار داعش پاها را قطع می کند(18+)
پیام ویدئویی گروه تروریستی داعش خطاب به آمریکا
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X