مهرزاد حمیدی گفت: در مرحله اول اجرای تفاهم‌نامه، اولویت کار به امنیت غذایی داده شد.
معاون تربیت‌بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش از ممنوعیت عرضه سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه مدارس سراسر کشور خبرداد. مهرزاد حمیدی با اشاره به آخرین وضعیت اجرای تفاهم‌نامه این وزارتخانه با وزارت بهداشت اظهار کرد: در مرحله اول اجرای تفاهم‌نامه، اولویت کار به امنیت غذایی داده شد.

وی افزود: جلسات شورای راهبردی تشکیل و تاکنون چندین جلسه برگزار شده است. در فاز اول ممنوعیت عرضه سه ماده غذایی سوسیس، کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه‌ها به مدارس ابلاغ شد.

معاون ترتیب‌بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در مدارس مروج سلامت علاوه بر ممنوعیت مواد غذایی، دستورالعملی شامل توصیه‌هایی برای غذای سالم آماده و ابلاغ شد، گفت: پنج هزار نفر برای نظارت بر بوفه مدارس مامور شدند و طی یک ماه گذشته 88 هزار مدرسه بازدید شد. برخی مدارس بوفه یا پایگاه تغذیه سالم نداشتند ولی از میان مدارسی که بوفه داشتند تنها دو درصد از مفاد بخشنامه تخطی کرده بودند. اگر مدرسه‌ای در سرتاسر کشور این سه قلم را توزیع کند، مرتکب تخلف شده.

حمیدی افزود: در روستاها نیز بهورزان مراکز بهداشت به مدارس رفتند و نظارت‌های لازم را به عمل آوردند.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 مطالب پیشنهادی:
درآمد هنگفت همراه اول از کارکرد مشترکان!!
توافق ها درباره فیلترینگ شبکه های اجتماعی موبایلی
واکنش ها به نطق علی مطهری/دست چپش زخمی شد!
این بار داعش پاها را قطع می کند(18+)
پیام ویدئویی گروه تروریستی داعش خطاب به آمریکا!
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X