رجبعلی خسروآبادی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، در گفت‌وگو باخبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به مرمت ، حفظ و احیای آثار و ابنیه‌های تاریخی بعنوان یکی از وظایف اصلی سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: در همین راستا در نظر داریم، با تبدیل بناهای تاریخی به ساختمان های فرهنگی روند ترمیم و مرمت ابنیه‌های تاریخی در این استان را بصورت هدفمند تسهیل و عملیاتی کنیم.

وی در ادامه افزود: به منظور ساماندهی ساختمان‌های تاریخی تعامل مطلوب و سازنده‌ای با شهرداری تهران حاکم است و خوشبختانه مدیریت شهری تهران نیز تمایل و رغبت بسیاری نسبت به تحقق این امر خطیر از خود نشان داده است.

خسروآبادی در پایان تصریح کرد: عقیده ما بر این است که در کنار مرمت آثار تاریخی باید توجه بسیاری به بهره‌وری هرچه مطلوب‌تر از بناهای این چنینی لحاظ شود تا کارکرد آن در کنار حفظ آثار تاریخی ارتقاء یابد و در این حوزه نهایت تلاش خویش را در جهت تحقق اهداف مورد نظر به کار خواهیم بست.

منبع: باشگاه خبرنگاران/
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
دکتر قالیباف، کاندیدا است یا اینفلوئنسر؟! دکتر قالیباف، کاندیدا است یا اینفلوئنسر؟!

روزنامه ایران نوشت: قدیم‌ترها دم انتخابات که می‌شد، کاندیداها می‌رفتند و با یک برنامه فشرده، در تمامی مراسم ختم و عروسی و جشن دندونی بچه و این چیزها شرکت می‌کردند تا در سطح شهر به‌عنوان یک چهره مردمی شناخته شوند

 
X