به گزارشحوزه محیط زیستگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران ازسایت اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)، محمد هادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: یکی از معضلات زیست محیطی موجود در سطح استان وجود انبوهی از زباله های رها شده در مناطقی است که قابلیت گردشگری دارند.

وی با بیان اینکه اینگونه اقدامات باید از یک حالت نمادین خارج شود افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا حفاظت از محیط زیست به عنوان یک ارزش اجتماعی در فرهنگ مردم نهادینه شده است .

حیدرزاده تصریح کرد: در کشور مابا توجه به سابقه فرهنگ ایرانی و عقبه دینی و مذهبی حفاظت از محیط زیست باید بصورت یک فرهنگ در دل همه گان جای گیرد. متاسفانه در بعضی جاها جمع کردن زباله از دل طبیعت یک کار کم اهمیت تلقی می شود درصورتیکه پاکسازی طبیعتی که بدست انسان ها با زباله درهم آمیخته شده، یک کار ارزشی است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه مراسم های پاکسازی در مناطق طبیعی ، تفرجگاهها و اماکن عمومی استان در روزهای پایانی هفته محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم ها با همکاری و مشارکت دستگاهها و سازمانهای مختلف، تشکل های مردم نهاد زیست محیطی و گروههای داوطلب مردمی و علاقمندان به طبیعت به انجام رسید.

حیدرزاده خاطر نشان کرد: در مجموع بیش از 100 تن زباله خشک و تراز مناطق طبیعی ، مکانهای تفرجگاهی و اماکن عمومی استان جمع آوری و به مکانهای دفع از پیش تعیین شده انتقال یافت.

منبع: باشگاه خبرنگاران/
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X