واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بااشاره به نقش دولت دررونق اقتصادی اظهارکرد: رئیس جمهوربا شعار نجات اقتصادی، بازگشت به اخلاق و تعامل سازنده با جهان وارد صحنه شد و با کمک مردم و قوای سه گانه و عنایت رهبری بر مشکلات فائق آمد و توانست دستاوردهای موثری برای کشور به ارمغان آورد.
 
واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بااشاره به نقش دولت دررونق اقتصادی اظهارکرد: رئیس جمهوربا شعار نجات اقتصادی، بازگشت به اخلاق و تعامل سازنده با جهان وارد صحنه شد و با کمک مردم و قوای سه گانه و عنایت رهبری بر مشکلات فائق آمد و توانست دستاوردهای موثری برای کشور به ارمغان آورد. وی ادامه داد: مشکلات معیشتی و اشتغال بر دولت پوشیده نیست و با توجه به وجود مشکلات داخلی و خارجی دولت برای مدیریت اقتصاد تلاش های زیادی کرده که با وجود تمام محدودیت ها و تحریم ها توانست نرخ تورم را از 40 درصد به 15 درصد کاهش دهد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: یکی از عوامل کاهش حرکت دولت بر شکاف های موجود در دولت قبل، کاهش پیش بینی نشده قیمت نفت از 107 دلار به حدود 55 دلار بود بنابراین درسال جاری تمام تلاش دولت حرکت به سمت رونق اقتصادی است.
 
واعظی تصریح کرد: مرحله دوم هدفمندی یارانه ها اجرا کردن برنامه های سلامت و کاربردی به جای تزریق پول بود که تجهیز بیمارستان ها و خدمات درمانی از آن جمله اند به طوری که امسال 9 میلیون و 200 هزار تن زیر پوشش بیمه سلامت رایگان قرار گرفتند و سعی ما در راستای تزریق پول به خانواده های ضعیف و رو به پایین است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکیدکرد: در دنیای امروز هیچ کشوری حتی بزرگترین و قدرتمندترین کشورها بدون توجه به روابط با سایر کشور ها نمی توانند به اهداف خود برسد بنابراین دولت یازدهم با گسترش روابط با سایر کشورها توانسته چهره ایران را که تاکنون با تبلیغات دشمنان به عنوان مشکل در منطقه معرفی شده تبدیل به کلیدی برای حل مشکلات منطقه کند.
واعظی مطرح کرد: امید است تلاش جدی دولت در مذاکرات هسته ای با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حفظ حقوق مردم به نتیجه های قابل قبولی برسد.
 
وی در پایان گفت: اجرای اصل حقوق شهروندی به معنی احترام به حقوق اشخاص یکی از مهمترین اصول دولت یازدهم بوده است و از نگاه و منظر نظام و دولت جمهوری اسلامی شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و همه یکسان هستند.
 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X