لاشه پلنگ در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان مشاهده شد که لاشه پلنگ به اداره كل حفاظت محيط زيست زنجان منتقل شده است.
‌پس از مرگ یازده پلنگ ایرانی در بردسیر، کازرون، پشتکوه، ایوان، تربت جام، سرخس، فیروزکوه، لارستان، اسفراین و حالا، مانه میزبان پلنگ تلف شده ای دیگر است، در واقع این دوازدهین پلنگی است که از ابتدای سال جاری به دلایل گوناگون در نقاط مختلف کشور از بین رفته است.لاشه پلنگ در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان مشاهده شد که لاشه پلنگ به اداره كل حفاظت محيط زيست زنجان منتقل شده است.

بگفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان، علت مرگ این حیوان که یک پلنگ نر و بالغ بوده است هنوز مشخص نیست اما لاشه پلنگ صبح امروز (چهارشنبه ۹۴/۳/۲۷) جهت بررسی بیشتر به اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان منتقل شده است.

عصر روز گذشته لاشه یک یک پلنگ در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان در محدوده ای به نام دربند کلاسر توسط افراد محلی مشاهده و موضوع به اداره محیط زیست گزارش شده است.

طی اعلام این گزارش نیروهای یگان محیط زیست عازم منطقه شده و به بررسی لاشه پلنگ پرداختند که حدود ۱۰ روز از زمان مرگ آن گذشته و بخش های زیادی از آن توسط گوشتخواران خورده شده است.

البته علت مرگ اين پلنگ توسط محيط بانان و كارشناسان در دست تحقيق و بررسى است.

این دوازدهین پلنگی است که از ابتدای سال جاری تاكنون به دلایل گوناگون در نقاط مختلف کشور از بین رفته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران/
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد هک کردن تمام آیفون‌ها و آی‌پد‌ها ممکن شد

یک شرکت امنیتی مدعی شده که هک کردن و نفوذ به تمامی آیفون ها و آی پدهایی که از سیستم عامل آی او اس ۱۲.۳ به قبل استفاده می کنند، ممکن است

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X