به گزارش حوزه حوادثگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، سردار «کامرانی صالح» با اعلام این خبر گفت : مدتی پیش فردی به نام «الف» با حضور در پلیس آگاهی از شخصی به نام «م - پ» که از پزشکان متخصص بوده و با تغییر شغل به ساخت و ساز ساختمان و انبوه سازی روی آورده بود به خاطر کلاهبرداری یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی اعلام شکایت کرد.
 
وی گفت : بلافاصله رسیدگی به موضوع و دستگیری فرد کلاهبردار در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت اما از آنجا ئیکه فرد کلاهبردار از شکایت شاکی مطلع شده بود متواری و به مدت چندین سال کاملاً مخفیانه و با تغییر چهره و اسامی متفاوت از دید ماموران پنهان مانده بود.
 
سردار کامرانی صالح افزود : شناسایی و دستگیری متهم به خاطر اینکه مجهول المکان بود و به صورت مستمر در حال تغییر مخفیگاه خود بود به راحتی میسر نبود تا اینکه با پیگیری های مداوم و انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی و پشتکار کارآگاهان پلیس آگاهی سرانجام سرنخ هایی از حضور متهم متواری در شهرستان کرج به دست آمد.
 
فرمانده انتظامی استان البرز گفت : با شناسایی مخفیگاه متهم در شهرستان کرج محل اختفای نامبرده به مدت چندین شبانه روز تحت کنترل نامحسوس ماموران قرار گرفت تا اینکه در مورخه 17 خردادماه در حالی که متهم متواری قصد ورود به مخفیگاه خود را داشت طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
 
وی اظهار داشت : متهم دستگیر شده که در حین دستگیری کاملاً غافلگیر شده بود برای رهایی از چنگال قانون با پیشنهادهای مختلف قصد تطمیع ماموران وظیفه شناس را داشت که با برخورد قاطع و قانونی ماموران مواجه شد.
 
به محض دستگیری متهم و اطلاع رسانی از طریق مراجع قضائی و قانونی ، حدود 100 نفر دیگر که توسط متهم مورد کلاهبرداری میلیاردی قرار گرفته بودند در پلیس آگاهی حضور و از نامبرده اعلام شکایت کردند.
 
گفتنی است ، دستگیری این کلاهبردار حرفه ای که با اغفال و استفاده از شگردهای مختلف از 100 نفر از شهروندان کلاهبرداری میلیاردی کرده بود رضایت شهروندان بویژه مالباختگان را به همراه داشت.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران/
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X