به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران به نقل ازروابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز، فوژان طبسی رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گلستان با اشاره به برگزاری 100 دوره تخصصی امداد و نجات درسال 94اظهارکرد:۵۰ دوره تخصصی امداد و ۵۰ دوره تخصصی نجات در سال ۹۴ برای امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گلستان در نظر گرفته شده است که به تفکیک استانی این دوره ها برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:یک دوره تخصصی امداد اضطراری در زمان حوادث و سوانح و ۲ دوره تخصصی نجات با عنوان نجات در ساحل، نجات در حوادث جاده ای و سوانح ترافیکی و همچنین یک دوره تخصصی نجات با عنوان پیش بیمارستانی و درمانی در خردادماه برگزار می شود.

رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گلستان بااشاره به حضور30 شرکت کننده درهر دوره تصریح کرد:هشت دوره در خرداد ماه سالجاری با شرکت ۲۴۰ امدادگر و نجاتگر برگزار شد.

در این دوره آموزشی تمامی وظایف امدادگر در اردوگاه اعم از طراحی، اجرای اردوگاه و شناخت بیماری شایع برای آسیب دیدگان و مدیریت اردوگاه آموزش داده می شود.

طبسی، پشتیبانی در علمیات را شامل مواردی چون ترابری حادثه، انبار و خدمات و ارتباطات برشمردوافزود:اقدامات پیش بیمارستانی و درمانی از دیگر وظایف نجاتگر است که در این دوره آموزش داده می شود.

وی مطرح کرد:تثبیت پزشکی مصدوم از جمله آسیب هایی است که مصدوم را تهدید می کند و براین اساس انتقال مصدوم چه از طریق هوایی و زمینی در این دوره ها توضیح داده می شود.
رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گلستان در توضیح حوادث جاده ای و ترافیکی، گفت:دراین دوره علاوه بر آشنایی کلیات بحث طراحی عملیاتی نجات در جاده مورد ارزیابی قرار می گیرد تا در حادثه با تجهیزاتی که نیاز است دستیابی، رهاسازی، تثبیت و انتقال مصدوم انجام شود.

وی به نجات در ساحل یکی دیگر از مباحث آموزشی اشاره کرد و افزود:بحث ارزیابی، مدیریت صحنه، ایمن سازی محیط واصول جست و جو و نجات در ساحل و تجهیزاتی که به کار گرفته می شود و اصول شنا در آب های آزاد، نجات غریق و حیات بخشی در این دوره آموزش داده می شود.

رئیس اداره آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان گلستان درپایان گفت: درهر یک از این دوره ها در دو بحث عملی و کتبی آزمون گرفته می شود در صورت قبولی، شرکت کنندگان می تواند گواهینامه خود را دریافت کنند.


منبع: باشگاه خبرنگاران/
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X