رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه زائران اربعین بازگشت خود را به تاخیر بیاندازند ، گفت: موکب های داخل عراق تا ۲۸ صفر برای اسکان زائران مستقر هستند.
 

نگران بازگشت زائرین کربلا هستیم

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه زائران اربعین بازگشت خود را به تاخیر بیاندازند ، گفت: موکب های داخل عراق تا ۲۸ صفر برای اسکان زائران مستقر هستند. سعید اوحدی افزود: برنامه ریزی و هماهنگی با دستگاه ها برای خدمات رسانی بهتر به زائران از سال گذشته آغاز شده است بطوریکه امسال توانسیتم خدمات خود را نسبت به سال قبل افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه به منظور افزایش امکانات اقامتی برای زائران موکبهای داخل و خارج کشور افزایش یافته است ، نیز گفت: سال گذشته در مسیر کربلا تا نجف ۳۰ موکب برپا شده بود که امسال تعداد آنها به ۵۵ موکب رسیده است. به گفته رئیس سازمان حج و زیارت، همچنین در سال جاری در مرز مهران و چزابه نیز بیش از ۱۶۰ موکب برای استفاده و ارائه خدمات به زائران اربعین مستفر شده است. اوحدی درمورد بازگشت زائران توصیه کرد که به منظور جلوگیری از ازدحام در مرزها این افراد بلافاصله پس از اربعین به کشور باز نگرنند بلکه برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشند تا بتوانند با آرامش و در خلوتی از مرز عبور کنند. وی گفت: بدین منظور موکب هایی که توسط ایران در داخل عراق و همچنین در مرزها برای پذیرایی زائرن راه اندازی شده پس از ایان اربعین نیز تا ۲۸ ماه صفر مستقر بوده و زائران می توانند از آنها بهره مند شوند و مشکلی برای تاخیر در بازگشت نخواهند داشت.

اوحدی اظهار داشت: البته موکب های عراقی ها برچیده می شود اما ما موکب های خود را خواهیم داشت.
 
منبع: مهر
 
 
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X