با توجه به استقرار جو پایدار و پدیده گرد و غبار در تهران، هوای پایتخت، روز دوشنبه نیز در شرایط ناسالم قرار دارد و اعلام شده که بیماران قلبی و ریوی ، خردسالان و سالمندان حتی المقدور از حضور در اماکن عمومی پرهیز کنند.

اخطاریه سازمان هواشناسی

با توجه به استقرار جو پایدار و پدیده گرد و غبار در تهران، هوای پایتخت، روز دوشنبه نیز در شرایط ناسالم قرار دارد  و اعلام شده که بیماران قلبی و ریوی ، خردسالان و سالمندان حتی المقدور از حضور در اماکن عمومی  پرهیز کنند.گفتنی است سازمان هواشناسی نیز درباره وقوع سیل و آبگرفتگی در چهار استان لرستان،خوزستان، فارس و بوشهر هشدار داده است.

همچنین در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: سامانه ای بارشی پیش رو به سبب جریانات گرم و مرطوب جنوبی فردا در جنوب غرب کشور موجب بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و در غرب کشور و استانهای واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس سبب بارش برف و باران و در شمال غرب کشور بارش برف خواهد شد.

 از این رو در شمال غرب ، غرب و دامنه های مرکزی زاگرس، به سبب بارش برف، لغزندگی جاده بویژه در مناطق کوهستانی و در برخی نقاط همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش بینی می‌شود. بنا براین وضع هوای نیمه غربی کشور در روز دوشنبه به شرح زیر پیش بینی می شود:

1- هوای استانهای آذربایجان شرقی،آذربایجان غربی،،همدان، کردستان،زنجان، قزوین، غرب اصفهان و چهارمحال بختیاری ابری همراه با بارش برف، برخی نقاط مه آلود یا وزش باد و کولاک برف.

2- هوای استانهای کرمانشاه،ایلام، لرستان،کهگیلویه و بویراحمد و به تدریج استان مرکزی ابری همراه با بارش برف و باران و در مناطق کوهستانی گاهی وزش باد و کولاک برف. در جنوب لرستان و استان ایلام به سبب بارش رگباری باران احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

3-هوای استان‌های خوزستان، بوشهر،غرب فارس همراه با رگبار باران،گاهی رعدوبرق که بارش در ارتفاعات غرب فارس به تدریج به صورت برف و در استان خوزستان گاهی با وزش باد شدید خواهد بود .
 
از این رو با توجه به پیش بینی بارش برف و کولاک بویژه در مناطق کوهستانی مناطق ذکر شده، توصیه می شود اقدامات لازم برای حفظ ایمنی بعمل آید و فردا و پس فردا برای تردد در این مناطق همراه داشتن زنجیر چرخ، پوشاک گرم و تجهیزات زمستانی ضروری است.

 

منبع: میزان

 

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
«محمد مرسی» درگذشت «محمد مرسی» درگذشت

رئیس جمهوری پیشین مصر حین برگزاری جلسه دادگاه فوت کرد

 
X