مصوبات شب گذشته کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای فردا ( ۱۱ دی ماه) نیز به قوت خود باقی است. مهدهای کودک، پیش دبستانی و مقاطع تحصیلی ابتدایی مدارس تهران و  فردا تعطیل خواهد بود.

مهدهای کودک‌،پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی تهران فردا تعطیل شدند

کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران:

مصوبات شب گذشته کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا برای فردا ( ۱۱ دی ماه) نیز به قوت خود باقی است. مهدهای کودک، پیش دبستانی و مقاطع تحصیلی ابتدایی مدارس تهران و ری، ورامین، شهریار، شمیرانات، قدس، قرچک، پاکدشت و ملارد همچنین مدارس ابتدایی و متوسطه استثنایی در این شهرستان‌ها فردا تعطیل خواهد بود.

بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از نیم میکرون فراتر از حد مجاز  و بیانگر شرایط ناسالم است. بر همین اساس هماهنگی‌های لازم اعضای کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا جهت اخذ تصمیمات لازم به انجام رسید.

محدودیت اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل به استثنای سرویس مدارس و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری تهران فردا نیز ادامه دارد. خدمات‌رسانی اورژانس تهران با آمادگی کامل برای شهروندان تهرانی در میادین و مراکز پر تردد ادامه‌دار است.

کلانتری با بیان اینکه دیگر مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوای تهران در روز قبل، مانند محدودیت فعالیت‌های عمرانی و جلوگیری از تردد خودروهای سبک و سنگین فاقد معاینه فنی و دودزا در سطح شهر تهران و توقف فعالیت معادن شن و ماسه، آسفالت و سیمان و تولید بتن نیز برای فردا همچنان به قوت خود باقی است. تردد کلیه کامیون‌ها در سطح شهر تهران به جز کامیون‌های حمل زباله و مواد سوختی و فاسد شدنی فردا ممنوع است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی محیط زیست استان تهران(سامات)،دبیرکارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای تهران با اشاره به جلوگیری از انجام هرگونه فعالیت‌های ورزشی در فضای باز برای فردا از شهروندان خواست فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز را کاهش دهند و از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان ازترددهای غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
گشت زنی محسوس و نامحسوس کلانتری‌ها در اطراف مدارس
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تمهیدات و تدابیر این پلیس برای بازگشایی مدارس را تشریح کرد و از برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های مزاحم در اطراف مدارس خبر داد