رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به این که حذف طرح ترافیک در سال آینده در مرحله کارشناسی است، تاکید کرد: هنوز ابهامات پلیس در این خصوص برطرف نشده است.

صحبت های رئیس پلیس راهور تهران در مورد طرح ترافیک جدید در تهران

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران، در خصوص حذف طرح ترافیک از سال آینده، گفت: این طرح توسط شهرداری تهران ارائه شده است، بر اساس آن پیشنهاد شده فروش کارت طرح ترافیک حذف و شارژ کارت جایگزین شود، از سوی دیگر بر اساس این طرح پیشنهاد شده که طرح زوج و فرد پولی شود.

وی با اشاره به این که فعلا این طرح در مرحله بررسی پلیس است، گفت: از نظر ما هنوز این طرح ابهاماتی مانند مشخص نبودن میزان تقاضای سفر روزانه، فشار به معابر پیرامونی زوج و فرد با پولی کردن این محدوده و ... دارد.

رئیس پلیس راهور تهران، با تاکید بر این که باید ابعاد اجتماعی و انتظامی، طرح پیشنهادی شهرداری تهران کاملا بررسی شود، گفت: به طور قطع اجرایی شدن این طرح، تصمیم صرفاً یک نهاد یا سازمان نیست و حداقل نیازمند مصوب شدن در شورای ترافیک شهر تهران و شورای شهر تهران است.

باید با روشهای جدید، میزان استفاده از خودرو شخصی را کاهش دهیم، چرا که این امر یکی از راههای کاهش آلودگی هوا و ترافیک است.

سردار مهماندار، در خصوص این که آیا اجرای این طرح به سال آینده می رسد یا خیر، گفت: اگر امسال کارشناسی طرح از نظر پلیس نتیجه بدهد و مراحل دریافت مصوبات آن طی شود، شاید برسد، ولی احتمال اجرایی نشدن آن هم با این فرصت کم، زیاد است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
چندین کشته و زخمی در تصادف شدید جاده فیروزآباد به خلخال
بر اثر تصادف سمند با پژو پارس ٥ نفر کشته و ٤ نفر مصدوم شدند.

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر