مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش ۴ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی نقاط کشور از وزش باد شدید در تهران خبر داد.

پیش‌بینی وزش باد شدید در تهران

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی:

براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی سامانه بارش‌زایی وارد کشور شده و در حال فعالیت است. عمده فعالیت این سامانه به شکل بارش باران، در ارتفاعات و بارش برف در مناطق سردسیر، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما است.گستره فعالیت این سامانه در نواحی غرب، شمال غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، برخی مناطق مرکزی، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز است و با حرکت به سمت شرق بتدریج مناطق شمال شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد.

از اوایل وقت امروز (۱۳ دی) این سامانه بیشتر در سواحل شرقی و مرکزی خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور فعال خواهد بود و در اواخر وقت از کشور خارج می‌شود.امروز (۱۳ دی) در جاده‌های کوهستانی شمال‌غرب، غرب و دامنه‌های البرز به سبب بارش برف و وزش باد وقوع کولاک دور از انتظار نیست. امروز در مناطقی از استان‌های کرمانشاه، خوزستان و ایلام، وزش باد و گرد و خاک و کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

امروز در مناطقی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و احتمال خیزش گرد و خاک در پاره‌ای از این مناطق وجود دارد، همچنین از اواخر امروز دریای خزر  و پنجشنبه (۱۴ دی) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود. روز پنج شنبه (۱۴ دی)در غالب مناطق کشور جو پایداری حاکم می‌شود. از جمعه بعدازظهرجمعه (۱۵ دی) فعالیت سامانه بارشی دیگری از مناطق غربی کشور آغاز می‌شود.

امروز در نیمه غربی کشور، نواحی مرکزی، استان‌های حاشیه دریای خزر و شمال شرق دمای هوا ۴ تا ۸ درجه و امروزدر نیمه شرقی کشور ۶ تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می‌کند. امروز اغلب نقاط کشور به جز مناطقی از شرق دما نسبت به روز سه شنبه به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می یابد.


وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده:

آسمان تهران امروز (۱۳ دی) صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و پنجشنبه (۱۴ دی) صاف با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
پاسخ تلافی جویانه چین علیه آمریکا/تشدید جنگ تجاری میان 2 کشور
چین در اقدامی تلافی جویانه که جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن را تشدید می کند، تعرفه های جدید بر 60 میلیارد دلار از کالاهای آمریکایی اعمال کرد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر