علت خودکشی یک علت خاص نیست، بلکه علت های مختلفی در این زمینه موثر است.

دلایل خودکشی زنان در استان‌ های غربی

سلام امینی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، در مورد علل خودکشی زنان دراستان‌های غربی، گفت: خودکشی درغرب کشور و وبویژه استان ایلام بالاست و این استان مقام اول رادر خودکشی زنان و مردان دارد که البته آمار خودکشی زنان بالاتراست.

عضو کمیسیون انرژی، ادامه داد: تا چندسال قبل دربین روش‌های خودکشی، خودسوزی بیشتر بود، ولی چون در حال حاضر اکثر خانه ها گازکشی شده اند و نفت در منازل پیدا نمی شود، لذا نوع خودکشی ازخودسوزی به سمت خودکشی با قرص رفته است والبته ازطناب نیز استفاده می کنند.

علت خودکشی یک علت خاص نیست
، بلکه علت های مختلفی در این زمینه موثر است. مردم ایلام 8 سال زیربمباران های صدام بودند و بیش از2000 بار استان ما بمباران شد و قطعا بعد از این همه رنج و آمار قربانیان جنگ، در این استان، افسردگی شایع شده است که همین افسردگی یکی ازعلل های خودکشی است.

وی بابیان اینکه باید در کنار افسردگی، بیکاری را نیز از دیگر علل خودکشی، عنوان کرد، اظهار کرد: فضای استان‌های غربی و بویژه استان ایلام، فضای مردسالاری است و همین موضوع نیز می‌تواند در علل و عوامل خودکشی موثر باشد.

نماینده مردم ایلام در خانه ملت، تصریح کرد: طلاق در روستاهای استان ایلام، به عنوان یک تابو است و به زنانی که طلاق گرفته‌اند، به گونه‌ای دیگر نگاه می شود و به همین دلیل زنان ترجیح می‌دهند که بسوزند و بسازند و در همین شرایط دست به خودکشی می زنند.

بنده 12 سال قبل، عضو انجمن پیشگیری از خودکشی بودم و چندجلسه با حضور مسئولان برای پیشگیری از این موضوع داشتیم، اما هر کدام از روش‌هایی که باید برای پیشگیری استفاده شود، هزینه بر است، البته اخیرا قول‌هایی به ما دادند که تحقیقات میدانی از طرف دانشگاه‌های کشور در این زمینه انجام شود که با آخرین پیگیری هایی که داشتم متوجه شدم، هنوز این تحقیقات انجام نشده است.

امینی، در مورد راهکارهای پیشگیری از این موضوع، گفت: متاسفانه بحث خودکشی در استان ما جزو ادبیات عامه شده است، مثلا به من زنگ می زنند که اگر فلان کار انجام نشود، خودم را می کشم و خیلی راحت این حرف را بر زبان می آورند. خیلی از جوانان ما چه دختر و چه پسر در ادبیات عامیانه‌شان از کلمه خودکشی استفاده می کنند و از لحاظ روان شناسی اگر فردی دو یا سه بار کلمه خودکشی را بر زبان بیاورد، به راحتی در رفتار نیز آن را عملیاتی می کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: asriran.com


 
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین اخبار
حمله یک خودرو به عزاداران حسینی در لندن
هجوم یک خودرو به عزاداران حسینی مقابل مسجدی در لندن منجر به جراحت و انتقال دو نفر به بیمارستان شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر