"محمد" نوزاد ۴ ماه دومین قربانی سرمازدگی بعد از "سارینا" دو ساله در منطقه زلزله زده در روستای کوئیک صیفوری است.

علت مرگ نوزاد 4 ماهه به نام محمد در کرمانشاه چه بود؟

داستان جان باختن کودکان در پی سرما و عفونت در مناطق زلزله‌ده کرمانشاه و روستاهای اطراف آن پایان ندارد؛ خانواده‌هایی که با گذشت چند ماه از حادثه تلخ زلزله در کرمانشاه همچنان در کمبود امکانات هستند، خانواده‌های که دستشان به مسئولان نمی‌رسد.

پس از رسانه‌ای شدن خبر مرگ "سارینا" دو ساله در پی تب شدید و تشنج و نداشتن سرپناه در منطقه زلزله زده روستای "ناوه فره" از استان کرمانشاه، این‌بار خبر دیگری مبنی بر فوت محمد 4 ماه در روستای کوئیک خبرساز شدهو در همین رابطه عبدالله صیفوری پدر این نوزاد 4 ماه، در مصاحبه در خصوص فوت فرزندش توضیحاتی را ارائه کرد.

عبدالله صیفوری، در این خصوص اظهار می‌کند: بنده به همراه همسر، دختر 8 ساله‌ام و محمد و همچنین سایر خانواده پدریم (خواهر و برادرم)، در خانه‌‌ای در روستای کوئیک صیفوری زندگی ‌می‌کردیم. پس از زلزله کرمانشاه، خانه‌ ما کاملاً تخریب شد و در چادری که توسط خیرین به ما داده شده بود زندگی کردیم که از همان زمان و به دلیل سرمای شدید در شب‌ها، محمد دچار سرما خوردگی شد. روزهای سختی را داشتیم، نبود امکانات، شرایط را برای ما دشوار و سخت کرده بود و در همان زمان هم بیماری محمد تشدید شده بود که البته در همان زمان با مراجعه به چادرهای هلال احمر، داروها را گرفتیم. با توزیع کانکس توسط خیرین و سایر بخش‌ها، به مسئولان مربوطه مراجعه کردم و درخواست کانکس دادم، اما در آن زمان با پاسخ منفی آنها روبرو شدم و عنوان کردند که افراد دیگری در اولویت قرار دارند. بیماری محمد، 15 دی ماه تشدید شد و در نهایت پزشکان، پسرم را در بیمارستان محمد‌کرمانشاهی (بخش آی سی یو) بستری کردند و وی تا 23 دی ماه در این بخش بستری بود. 23 دی ماه در ساعت 11 و 30 دقیقه ظهر چشم‌های محمد از  این دنیا بسته شد و برای همیشه ما را تنها گذاشت که این اتفاق شوک شدیدی به مادرش داده است و پس از گذشته حدود دو هفته هنوز به حالت عادی برنگشته است.

نوزاد 4 ماهه هم قربانی سرمازدگی در کرمانشاه شد

صیفوری با اشاره به علل مرگ فرزندش، اضافه می‌کند: سرما و عفونت ریه عامل اصلی مرگ پسرم بوده، ضمن اینکه 84 نفر از اهالی روستا در حادثه زلزله جان خود را از دست دادند و این در حالی است که شرایط زندگی در این روستا همچنان با مشکلات بسیاری روبرو است.

وی از مسئولان خواست تا توجهی را به سایر کودکان در این روستا داشته باشند و امکاناتی را برای آنها فراهم کنند تا دچار بیماری نشوند، ضمن اینکه تعدادی از خانواده‌ها همچنان در چادر زندگی می‌کنند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com


 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها  
1396-11-08 13:45
سلام
این خبر چه ربطی به احساسی کردن مردم داره؟ کسی که تو روال طبیعی زندگی اش کم کاری نموده نباید مشکلش رو عمومی نمود. به نظر بنده برخی از خبرنگاران خودشون مشکل دارند وبا مشکل آفرینی خوگرفته اند باید یه پاکسازی هم دربین خبرنگاران انجام بشه لازم وضرورهست.
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

تازه ترین اخبار
خودکشی در زندان فشافویه
مدیر کل زندان‌های استان تهران با تایید خودکشی یکی از زندانیان فشافویه و انتقال جسدش به پزشکی قانونی گفت: این فرد که جرمش سرقت بوده در سرویس بهداشتی خودکشی کرده است


  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 

X